Teine Overmaxi tahvel, mida AM testib, pole nii mitme ametiga kui Overmax Solution 7 II, millega saab mitmelt SIM-ilt helistada, kuid oma nišis istub seegi.
Hollandi päritolu ja Poolast meile jõudev tahvel on huvitav veel sellepärast, et tootjal on uuendusega üsna kiire olnud – Steelcore 10 II tuli välja vaid paar kuud enne kolmandat põlvkonda septembris. Eestis käivad asjad aeglasemalt ja uus Steelcore 10 III jõudis üksikutes kohtades müügile veel enne joule, mujale saabub jaanuari jooksul. AM tutvustas seda äritahvlit juba 1. augustil.
Steelcore 10 III on raske ja suur, metallist korpusega, nahkkaantega. Nii raske, et niisama ühes käes kaua üleval ei hoia. Selleks, et käsi ära ei väsiks, saab ümbriskaaned asetada ka tahvlialuseks. Need tahvlialusena töötavad kaaned on küll natuke rohmaka lahendusega, kuid saavad oma kahe põhiülesandega – kalde all hoidmisega ja kinnises asendis ekraani kaitsmisega hakkama küll. Kuna aluse reguleerimine käib takjaribaga, aga takjariba “pehmem” osa ehk mittetakjane karvane pind on kogu tahvlikaante siseküljel laiali, et saaks tahvlit asetada erinevatele kõrgustele, siis on sellel üks problem ka. Nimelt see pehme takjariba pool korjab lisaks takjaribale külge ka igasugust muud puru ja tolmu. Selle väljaharjamine pole lihtne.
Lisaks kaantele on veel kaasas eraldi toiteplokk, mis pole USB-otsaga, kuid ka USB-st saab veel lisaks ka akusid laadida. Tavalise USB-laadijaga laeb aku kauem. Samas spetslaadijaga (2,5 amprit) kulub aega mõni tund. 7000 mAh aku on neljatuumalise protsessori ja 10,1-tollise ekraani jaoks korralikult suur. Lisaks on kaasas ka USB On-the-Go kaabel, millega võib ühendada näiteks USB-klaviatuuri pikemate tekstide sisselöömiseks või kaamera või mälupulga.
Overmaxile omaselt on kaasa pandud mõned äpid, millega Eestis pole suurt midagi teha. Näiteks saab Easycall.pl tasuta numbri, et tasuta 60 minutit helistada. Teha aga on Kingsoft Office´iga, mis on korralik Office´i asendaja tahvlis.
Jõudlustestid:
- Quadrant 5118 punkti
- Linpack 128,166 MFLOPS
- AnTuTu 17801 punkti
- Android 4.2.2
1280 x 800 pikslise ja 10,1-tollise IPS-ekraani pealt küll nii pimedal ajal nagu praegu ereda päikesevalguse testi ei saanud teha, aga toas on pilt selge ja puutetundlikkus hea. Ekraanil on ka piisavalt lai serv, et nii rasket tahvlit saab servadest ühe käega kinni hoida. Kaante sees olles on 5-megapiksline tagakaamera kaetud, seega pilditegemiseks või filmimiseks tuleb tahvel kestast välja võtta. Eesmine kaamera on kaks megapiksit. Tagumise kaameraga tehtud pildinäite leiab siit. Ja siin leidub üks testvideo ka: http://vimeo.com/74720628.
Kõik pistikupesad on ülemisel (ehk ka paremal) küljel: microSD kaardi pilu, eraldi laadimispesa, HDMI, microUSB ja kõrvaklapipesa. Üleval on helivaljuse ning sisse-välja lülitamise nupp.
Kokkuvõtteks võib öelda, et selle tahvli puhul on tegemist korraliku suure äriklassi seadmega, mis sobib vahel ka mängimisesks. Hinna poolest soodne, kuid hinnale vastavalt ka natuke odava väljanägemisega, eriti kaaned. Ja hinnale kohaselt esineb ka kohatisi aeglushetki, aga muidu igapäevaselt siiski piisavalt kiire ja tundlik tööriist.
Tahvelarvuti Overmax Steelore 19
Hind: 195 eurot (Ordi)
Ekraan: 10.1", 1280x800 pikslit, IPS
Protsessor: 1,6 GHz quad-core, 2 GB RAM, 16 GB välkmälu, Android 4.2.2, toetab kuni 32 GB microSD mälukaarte, miniUSB, WiFi b/g/n, stereo 3.5mm, HDMI, 2xkaamera 2 ja 5 MP, alumiiniumkest, kaasa kaaned, aku 7000 mAh