Ma pole veel mitte kedagi kuulnud kurtmas, et kui oleks tahvlitel ka kahe SIM-i võimalus, siis ma kohe ostaksin selle. Aga nüüd on see võimalus. Kui peaks vaja olema tahvlit, mis lõhub puid, peseb pesu ja niidab muru, siis sellise seadme ekvivalent tahvlimaailmas on Overmax Solution 7II.
Overmax? Jah, tegemist on üsna uue tulijaga Eesti turul ja ühe Overmaxi tahvli loosime me välja ka järgmise aasta alguses lugejaküsitlusele vastajate vahel. Seega, et teada saada, kas loosime ka väärt kraami, testisime ühe selle tootja tahvli ära.
Tegemist on Hollandi päritolu brändiga, mis Eestisse jõuab läbi Poola. Aga eks valmistaja pesitseb oma tehasega tõenäoliselt kuskil Hiinas. Turundus, pakendid ja võiks öelda, et ka masinate disain on üsna soliidsed. Tahvliga on karbis kaasas toiteplokk, mis polegi eraldatava USB-kaabliga, nagu me oleme harjunud suurte tegijate puhul, vaid juhe on toiteploki küljes kinni. See-eest on eraldi USB-kaabel ka kaasas ning lisaks pakutakse ka USB-on-the-GO ehk OTG kaablit, et tahvlisse saaks laadida andmeid mõnest digiseadmest või isegi mälupulgalt.
Kõrvaklappe komplektis pole ja palju neid tahvlikasutaja ikka ootaks.
Seitsmetollise ekraaniga tahvel on matist kotikesest välja võttes kiiskavalt läikiv. Paraku selle läikiva kesta näperdab esimeste minutitega sõrmejälgi täis. Eks see plastik odav tundub, aga see tahvel ongi odav.
Lisaks tavalistele ühendusvõimalustele (microUSB, 3,5 mm kõrvaklapipesa) pakutakse ka eradi HDMI pesa (kuigi vastav kaabel tuleb juurde osta). Nuppudest on lisaks tavalistele helivaljuse ja sisselülitamise nuppudele vajalikuks peetud lisada ka paremale üles eraldi Home- ehk avaekraanile viiv nupp. Seda saab pidevalt sisselülitamisnupuga segi ajada, kui ära pole veel harjunud.
Kuidas SIM-kaartidele ligi pääseb, seda tuleks jälgida kasutusjuhendist, mis on poola, tšehhi, slovakkia ja ungari keeles. Eestis müües tuleb poel lisada ka eestikeelne juhend, see peaks olema Klicki või Ordi kauplustes ka lisatud.
Juhendist pole SIM-kaardi pesade leidmisel abi, sest seal öeldakse vaid, et pane SIM sisse, kui kasutada tahad, ja õrnalt. Sellepärast ei ole kohe julgust ka kõikide korpusepragude taha küüsi ajada, et ehk mõni luuk avaneb. Aga julgus tuleb leida ja tagakaane ülemine serv suure krõpsuga avanebki:
Android 4.2.2 jaoks on väheke kohendatud kahe SIM-iga telefoniosa, aga midagi muud väga erilist pole Overmax Androidi operatsioonisüsteemi sisu osas ümber kohendanud. Tegemist on suhteliselt puhta tava-Androidiga, millele mõned rakendused kaasa pandud. SIM kaardil saab valida, kas kasutada seda andmesideks ja/või helistamiseks, seega kahe SIM-iga on võimalus võtta üks andmesideks ja teine telefoniks. Aga peaks saama ka helistada nii ühe kui teise SIM-kaardiga.
Ekraan pole küll tippklassist, aga oma hinna kohta tahvlite odavamas otsas pole ekraanil suurt häda midagi, kuigi puutetundlikkus võiks väheke parem olla. Väheke kindlam vajutus viib aga sihile.
Jõudlus on vaatamata neljatuumalisele ARM protsessorile keskmine. Sama efekti on olnud tunda ka teiste odavama klassi tahvlite puhul: äppi käivitades või ekraani vahetades jääb seade teinekord hetkeks mõttesse, enne kui edasi tegutseb. Aga muidu mängudes ja graafilist jõudlust nõudvates rakendustes saab üsna talutavalt hakkama ja midagi rohkem ette heita pole.
Tehtud jõudlustestid:
- Quadrant: 4018 punkti
- Linpack: 116.483 MFLOPS
- AnTuTu: 12640 punkti
Jõudluse poolest on tahvel võrreldes teistega mitte just tipus, aga esikümnes siiski.
Kaasa tuleb tohutu hulk ballastrakendusi. Poolakeelseid pealegi. avast! viirusetõrje ka, kasulikumatest asjadest aga tasuta kontoriprogramm Kingsoft Office.
Loo kirjutamise ajal laekus hinnainfo Ordilt: 129 eurot, mis teeb sellest tahvlist soodsa ostu. Eriti, kui veel arvestada, et mingil põhjusel on vaja just kahe SIM-iga ja telefonina kasutatavat tahvlit. Seitsmetolline seade võiks helistamiseks veel isegi sobida kuidagimoodi, sõrmed ulatuvad napilt ümbert haarama. Ja kui ei sobi "labidat kõrva ääres hoida", saab alati kasutada Handsfree-peavarustust.
TEHNILISED ANDMED
Kahe SIM-iga tahvel Overmax Solution 7II
Hind: 129 eurot (Ordi, saadaval alates jaanuari teisest poolest)
Operatsioonisüsteem: Android 4.2.2
Protsessor: 1,5 GHz, neljatuumaline
Ekraan: 7-tolline, mahtuvuslik puutetundlikkus, 1024x600 pikslit, 16:9
Mälu: 1 GB DDR3, välkmälu 8 GB, microSD kuni 32 GB
Kaamera: 2 MP taga, 0,3 MP ees
WiFi: 802.11 b / n / g
M-internet: 3G UMTS 900/2100 Mhz
Võrgud: kahe SIM-iga, nn DualSim, kahes võrgus korraga
Ühendused: micro-USB, HDMI, GPS, Bluetooth, G-Sensor
Aku: 3600 mAh
PLUSSID
+ odav
+ kahe SIM-iga, saab kasutada telefonina
MIINUSED
- kohati aeglane
- puuteekraan võiks olla tundlikum