LG G4 - kas nutitelefonist saab head nahka? | AM.ee

LG G4 - kas nutitelefonist saab head nahka?

“Sellest küll head nahka ei saa” ja “seanahka vedama” on esimesed nahaga seostuvad väljendid, mis pähe kargasid. Lisaks veel pisut kaasaegsem “Aia b***d sa nahka teed!” Need ei kirjelda muidugi LG uusimat tippsaavutust üldse, sest tegemist on tõepoolest hästi toimiva telefoniga, mis tundub käes hoides mugav ja loomulik.

Teisalt ei ole mina ilmselt antud telefonile õige sihtgrupp -- olen harjunud oma nutikat kaaslast rahakott-ümbrises hoidma, sest nii on kõik vajalik alati kaasas. Need ümbrised ongi aga enamasti nahaga kaetud, ehk telefoni plastikust, metallist või klaasist korpus ei pääsegi üldse löögile.

Suur, painutatud ekraan ja rööprapsimisvõimalused

Kuna telefon istub käes mugavalt ja füüsilised nupud on paigutatud eht-LG-likult telefoni tagaküljele, ei tundu see 5,5-tollise ekraaniga elajas kätte võttes üldse ebanormaalselt suur.

Lisaks selgub telefoni “nägu allpool” lauale toetades, et ekraan on õige pisut nõgus. Mis omakorda teeb püksitaskus hoidmise ilmselt pisut mugavamaks. Muide, viimasel ajal (vähemalt 3 aastat) ei ole minu kätte sattunud ühtegi LG telefoni. Selgub, et juba vähemalt aastast 2012 saab ka siin - sarnaselt Samsungi suurema ekraaniga mudelitele - mõningaid rakendusi mitmekaupa ekraanil hoida. Kusjuures ühel juhul jaguneb ekraan lihtsalt kaheks, teise variandina (QSlide) võib näiteks kalkulaatorit hoida taustal avatud netipanga ees. Viimasel juhul saab kalkulaatorit mööda ekraani ringi lohistada, aga ka muuta selle suurust ja läbipaistvust.

Mõned imelikud kiiksud

Igapäevasel kasutamisel jäävad silma mõned veidrused. Näiteks ei tahtnud telefon mõnel hommikul voodis pikutades niigi kaua pilti ees hoida, et klahviluku maha saaks võtta. Üsna tihti kippus ka Bluetooth-ühendus autos täiesti suvalistel hetkedel katkema. Loomulikult suudab üüratu eraldusvõimega ekraan koostöös muu riistvaraga üsna kiiresti aku tühjaks imeda. Hoia laadija käepärast!

Testitulemused:

3DMark Ice Storm Unlimited - 18 764
Quadrant Standard - 23 756
Geekbench 3 - 1102 (single-core) 3374 (multi-core)
PCMark Work Performance - 4693
Vellamo:

  • Browser: Chrome - 4077
  • Browser: Internet - 3736
  • Browser: Android WebView - 2870*
  • Multicore (beta) - 2231
  • Metal - 2230

AnTuTu 64bit - 48 584
Linpack - 1660,976 MFLOPS

Lasin huvi pärast telefonil endale ka paari “Smart Settingut” soovitada. Näiteks pakkus telefon minu esialgse käitumise järgi, et auto sinihambaga ühendudes võiks Spotify automaatselt käivitada. Ometi juhtus nii mõnelgi korral autosse istudes, et kõlaritest hakkas kõlama suurteos nimega Life’s Good Theme2. Viimase veidrusena kadus Lottemaa rakenduse uuendusega selle ikoon segastel asjaoludel seadme koduekraanilt ära.

Kokkuvõtteks

LG suudab teiste lipulaevadega rinda pista küll. Tõsi, selle ekraan ei ole kumerate servadega. Ka ei ole tal esipaneelil stereokõlareid. Küll aga on tal erinevalt konkurentide tippmudelitest vahetatav aku, hääääästi natuke nõgus ekraan ja mugavalt kätte sobituv nahast tagapaneel, milleni jõudmiseks kulutati tootja väitel 3 aastat Gangnami nahatootjate uksi. Seanahka tundub vedavat ainult jõudluse pool, mis jääb numbrites Galaxy S6-le alla pea kõigis proovitud benchmarkides.

Hinne: 5-

KRISTJAN KARMO
sõltumatu IT konsultant
 

TEHNILISED ANDMED:
Nutitelefon LG G4

Hind: 599 eurot (Elion)
Kiibistik: Qualcomm® Snapdragon™ 808 protsessor ja X10 LTE
Ekraan: 5.5-tolli Quad HD IPS Quantum Display (2560 x 1440, 538ppi)
Mälu: 32GB eMMC ROM, 3GB LPDDR3 RAM / microSD slot
Kaamera: tagumine 16MP koos F1.8 avaga / OIS 2.0 / eesmine 8MP koos F2.0 avaga
Aku: 3,000mAh (eemaldatav)
Operatsioonisüsteem: Android 5.1 Lollipop
Mõõtmed: 148.9 x 76.1 x 6.3 - 9.8 mm
Kaal: 155g
Võrk: 4G / LTE / HSPA+ 21 Mbps (3G)
Ühenduvus: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.1LE / NFC / USB 2.0
Värvid: [keraamiline] Hall metallik / keraamiline valge / läikiv kuld / [nahk] Must / pruun / punane

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.