Lõpuks jõudis kätte see kauaoodatud päev, mil HTC One’i pikemaks ajaks oma käsutusse sain. Lühidalt sain esimest korda käed-küljes seda telefoni testida umbes kuu aega tagasi.
Kuid nüüd karpi avades tabas mind ka pisike pettumus: tegemist on siiski testmudeliga, mitte lõpptarbijale mõeldud valmistoote näidisega. Esitluse ajal olid härrad HTCst nimelt väitnud, et tootmises aetakse meeletut kvaliteeti taga, mistõttu ka müükitulek veel pisut viibib. Need prototüübid aga, mida testimiseks jagatakse, olevat veel pisikeste iluvigadega. Aga mis siis ikka, parem prototüüp pihus, kui...
Uuenenud HTC Sense tundub asjalik, ütlevad ka pikaajalised Androidikasutajad. Üldiselt ei tule puudust neist, kes HTC uut imevidinat näppida ei tahaks. Võrreldes Samsungi lähenemisega Galaxy S4 puhul tundub HTC märksa kasutajasõbralikum, kuigi eks Androidiga ole see tava- ja ekspertkasutajate vahel laveerimine igale tootjale omajagu keeruline ülesanne.
Minu kullakallis abikaasa (kelle igapäevatelefon on praeguseks juba iidne, kuid siiski tubli Samsung Galaxy S) kiljatas One’i kätte võttes: “Issand, kui ebamugav!”
Tõepoolest, lühemate sõrmede puhul on tegu ilmselgelt kahekäe-telefoniga. Isiklikult tunnen, et enamasti piisab ka paremast käest, kuigi ekraani ülemine vasak nurk jääb sel juhul tüütult kättesaamatuks. Ja mõningates rakendustes on just seal mõni oluline nupp. Ehk siis minu maitsele on ta õige pisut liiga piklik.
Jõudlustestid andsid sellised tulemused (võrdle Samsung Galaxy S4 ja teiste Androidiga telefonidega):
Quadrant: 12062 punkti (ehk veel kiirem, kui Samsung Galaxy S4)
(Power saver on Quadrant: 9153 punkti)
(Võrdluseks Samsung Galaxy S: 1150 punkti)
Linpack: 634,085 MFLOPS (jääb Galaxy S4-le alla)
Benchmark Pi: 147 ms
Geekbench 2: 2755 punkti
Sunspider: 1131,5 ms
Kui juba nuppude asetusest juttu tuli, on telefoni alumises otsas midagi kummalist toimunud: home-klahv on miskipärast paremas servas, mitte keskel, nagu see üldjuhul kombeks on. Ja miskipärast juhtus päris mitu korda telefoni püksitaskus hoides, et klahvilukk läks maha ja ekraanile ilmusid krüptilised sõnumid mu reielihastelt. Õnneks kellelegi neid ära saata ei õnnestunud.
Vaatamata kõigile pisikestele puudustele suutsin ma selle paari päeva jooksul vist absoluutselt igaühele mulje jätta, nagu oleks HTC One minu arvates maailma parim telefon. Ja... on küll hea. Kas nüüd just maailma parim, aga vääriline lipulaev HTC telefonide armaadat juhtima.
KRISTJAN KARMO
ASA Quality Services
TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon HTC One
Hind: Vaata, kas Amazonis on müügil - Eestis ca 680 €
Protsessor: Qualcomm Snapdragon 600, neljatuumaline, 1,7 GHz
Platvorm: Android koos HTC Sense´iga, HTC BlinkFeed
Ekraan: 4,7-tolline, Full HD 1080p, 468 PPI
SIM kaart: microSIM
Välkmälu: kokku 32GB/64GB, vaba maht varieerub; op. mälu 2 GB (DDR2)
Võrgud: HSPA/WCDMA 850/900/1900/2100 MHz; GSM/GPRS/EDGE
850/900/1800/1900 MHz; LTE 800/1800/2600 MHz;
Ühendused: A-GPS, 3,5 mm stereopesa, NFC, Bluetooth 4.0, WiFi a/ac/b/g/n (DLNA), HTC Connect, IR, micro-USB 2.0 (MHL, HDMI eraldi kaabliga)
Aku: 2300 mAh
Mõõtmed: 137,4x68,2x9,3 mm
Kaal: 143 g
PLUSSID:
+ Heli, heli ja veelkord heli! Stereokõlarid esipaneelil - jah, palun!
+ Disain. Alumiiniumist unibody, mis tundub tugev, ent seejuures kerge ja ilus.
MIINUSED:
- Kaamera tundub, vaatamata haibile, nagu telefonikaamera ikka.
- Hind, nagu lipulaevadel ikka.