HTC Desire 610 - kui ihaldad parimat, aga raha ei jätku | AM.ee

HTC Desire 610 - kui ihaldad parimat, aga raha ei jätku

HTC on mõnes mõttes Apple´i jälgedes astunud. Kui Apple tõi oma metalse korpusega "päris" iPhone´i kõrval välja odavama plastik-korpusega telefoni iPhone 5C, siis Desire 610 võiks olla HTC lipulaeva One´i odav plastikust mudel - tahad küll tootja tippmudelit, aga ei raatsi (või ei saa) osta ja siis tulebki mängu odavam Desire 610.

Ega välimuselt muud vahet polegi, et alumiiniumist väljatreimise asemel on korpus tehtud samasugusesse vormi plastikut valades. Poes on ju kõik ilus - kiiskav-läikiv korpus, samasugune soliidne disain, isegi topeltkõlarid teevad valju ja korralikku stereohäält nagu "The One".

Testimises oli trendikas sinakasmust mudel, kuid neid värve on veelgi: oranžist ja rohelisest valgeni. Korpus tagant lahti ei käi ja akule ligi ei lasta, küljel on vaid luuk nanoSIM-i ja microSD kaardi lisamiseks. Veel on küljel helivaljuse nupp, sisse/välja lülitamise nupp, kõrvaklapi- ja USB-pesa.

4,7-tollise ekraaniga telefon on tavatult suur - ekraani ümber on üsna lai äär ja kui muidu võiks tunduda, et tegemist on üsna suure ekraaniga telefoniga, siis tegelikult on lihtsalt korpust rohkem ümber. Ekraan on küll üsna normaalne, kuid pigem keskmike või nõrgemasse klassi kuuluv oma 540 x 960 piksli ja ~234 ppi punktitihedusega. Saab hakkama, kuid teisi paremaid telefone kõrvale võttes on kvaliteedivahe märgatav.

Suuremasse korpusse mahuvad korralikud kõlarid ja telefonist saab üsna korraliku heli välja. Väiksemal klassipeol võib-olla kõlbab isegi muusika-allikaks.

Kaamera on 8-megapiksline ja ega odava kaamera juurest enamat väga ei oodatagi. Pildimasin teeb oma töö ära ja ei paku midagi erilist, kuid instagrammilikud filtrid on juba kaamera enda sisseehitatud tarkvaras olemas.

1,3-megapiksline esikaamera pole eriti suurem selfie-allikas, pigem sobib hädapäraste videokõnede tegemiseks.

Jõudlustestid:

  • Quadrant 9880 punkti
  • Linpack 240,609 MFLOPS
  • AnTuTu Benchmark 17769 punkti
  • Super Pi 2M komakohta 59,755 sekundit

Vaata võrdlust teiste telefonidega

Tavaliste igapäevaste netitoimingutega on see telefon oma neljatumalise protsessoriga piisavalt kiire - menüüd reageerivad nagu Androidis ikka vaevumärgatava viivitusega, populaarsed mängud jooksevad tõrgeteta, tõsisem 3D graafika ainult natuke venib.

Lisaks mitmele kõlarile on ka mikrofone Desire 610 sees mitu. Need saavad üheskoos hakkama heli puhtaks rookimisega tarbetust mürast ja kõnekvaliteet on väga hea.

Akuga on nii nagu ikka nutitelefonidega: umbes 24 tunniga võib arvestada, mitte enam.

Tarkvara osas on HTC endale omaselt Androidi natuke tuuninud. Blinkfeed on üks silmatorkavamaid HTC mugandusi Androidile: see teeb telefonist kohati windowsphone´iliku, kohati Flipboardiliku uudistelugeri. Kõik olulised uudisevood kuvatakse pildi-ikoonide, pealkirjade ja sissejuhatustega.

Osta siis või mitte? Kui panna siia kõrvale mõni sajaeurone Android, siis 260-eurone hind võib end isegi ära tasuda, sest vaatamata tippmudelitest kehvemale ekraanile (kuid parema kvaliteediga, kui kõige odavama otsa asjad) on Desire 610 siiski HTC inseneride hoole ja armastusega disainitud ja kvaliteetselt kokku pandud. Loodetavasti kestab siis ka kaua. Ja selline hind pole enam väga kontimurdev ka uue telefoni ostul. Parimat küll ei saa, aga saab parima-laadse telefoni.

 

TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon HTC Desire 610

Hind: 259 eurot (Elisa)
GSM sagedused (MHz): 850/900/1800/1900
WCDMA/HSDPA sagedused (MHz): 900/1900/2100
LTE sagedused (MHz): 800/900/1800/2600
Operatsioonisüsteem: Android 4.4.2
Protsessor: Qualcomm Snapdragon 400, 1,2 GHz, neljatuumaline
Ekraan: 4,7-tolline, 540x960 pikslit
SIM-kaardi tüüp: nanoSIM
Kaamera: eesmine 1,3 MP, tagumine 8 MP, video 1080p
Sisemine välkmälu: kuni 8GB
Operatiivmälu: 1 GB
Mälukaart: toetab MicroSD kaarte kuni 128 GB
Ühendused: 2G, 3G, 3,5G, LTE, Bluetooth v4.0, GPS, GLONASS, WiFi Hotspot, WiFi b/g/n, DLNA, NFC, FM raadio
Mõõtmed: 143,1x70,5x9,6 mm
Kaal: 143,5 g

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.