HP M277DW - need tähed räägivad uue põlvkonna kombainist | AM.ee

HP M277DW - need tähed räägivad uue põlvkonna kombainist

Jah, isegi Kadrioru pargis on välja ilmunud uus tehnoloogia – kui vanasti riisuti lehti rehadega ja uuemal ajal bensiinimootoriga lehepuhuritega, siis sel aastal on tulnud sügis teisiti. Pargipuude all põristavad ringi lehekombainid, mis maas oleva prahi kokku koguvad nagu silokombainid põllul. Isegi pargitehnika muutub. Kuid kas on midagi muutunud ka kontorikombaininduses? AM sai testiks HP M277DW kontorikombaini ja uuris järgi, mis on siis vahepeal teistmoodi läinud.

Raske on uus kombain, nagu vanasti. Üle 21 kg. Seda jaksab küll ühest kohast teise tõsta, aga mitte lausa mängeldes. Suurus on natuke vähenendud – aga eks A4 paber ja kahepoolse printimise mehhanismid ning suur paberikast seavad mingid füüsilised piirid.

Androidist tuntud puutetundlikke nuppudega ekraan on ka kaasas. Nuppude ikoonid on vägagi tuttavad Androidi kasutajale - Home, Back ja see kolmas. Aga ega seegi pole viimase aja leiutis. Puutetundlike ekraanidega kontorikombaine oli juba ammu liikvel.

Mida siis pakub HP M277DW seda uut, mida me pole veel näinud ja miks võiks oma kontorisse selle uue värvilise kombaini osta?

Miks võiks osta?

HP reklaamib uut kombaini kui suurimat revolutsiooni, mis LaserJetiga on sündinud peale 1984. aastat, kui esimene selle seeria toode välja tuli.

Kõlab ambitsioonikalt. Uuendatud on nii toonereid, mehaanikat (ülikiire väljatrükk), kahepoolne printimine on samuti kiirust juurde saanud ja kombaini mõõtmed on vähenenud 40 protsenti. Energiatarve aga on alla saadud koguni 53 protsendi ulatuses.

Peale vaadates otsest revolutsiooni siiski veel ei taju. Kuid ehk testi käigus selgub.

Testi käigus selgus...

Alustame printeri võrgus seadistamisest. HP saab puutepaneelist ilusti WiFi võrku sätitud ja arvuti tunneb peale seda uue printeri seadetest lisades kohe ära ka.

Puutepaneel pole muidugi nii puutetundlik ja kirgas, kui me mobiilides juba ära harjunud (ja ära hellitatud) oleme. Windows 10 pakub äppi printeri juhtimiseks – nii saame ilusalt graafiliselt ekraanilt vaadata printeri olekut, värvikassettide täituvust ja mis dokumendid on parajasti printeris väljatrüki ootel. Mobiiliäpp´id on ka. Katsetasime neid Windowsiga ja Androidiga telefonides.

Windowsiga telefoni jaoks jäi printer paraku Offline´i (printer ei toeta selle seadmega trükkimist, ütles veateade). Androidiga tuli HP ePrint lisaks installida ja siis hakkas telefon ka printeriga edukalt suhtlema. Näitab värvikassettide seisu, skännib, muidugi prindib ka.

Mustvalge ja värviline printimiskiirus on 18 lk minutis. Kuid see pole veel näitaja – tavaliselt trükitakse ju 1-2 lehte ja siis on väljastamisaeg hoopis suurem, kuna esimene leht väljub aeglasemalt. Proovisime, kui kaua trükib välja üheleheküljeline PDF tootepildi, mõne värvilise pealkirja ja rohke tekstiga. 13-14 sekundit läks. Trükikvaliteet oli hea, kuid fotode puhul ilmselt saaks tindiprinter paremini hakkama. Kuna kollane tooner oli printeri laborisse saabudes juba otsakorral, siis vaatasime, kuidas selle vahetamine käib. Ees on sahtel, kus neli värvikassetti järjest rivis. Üldiselt on vahetamine ülilihtne – kassette ei pea kuhugi vahele või fikseeritud asendisse suruma, need lebavad lihtsalt riiulis nagu moosipurgid. Tõstad kasseti üles, paned uue tagasi. Peale vahetamist kulub kolm-neli minutit, kuni printer end jälle töökorda seab.

Must tooner, millega saab printida 1500 lehekülge, maksab 75 eurot. See teeb lehekülje hinnaks 5 senti. Natuke kallivõitu laserprinteri kohta, aga eks tootjate ärimudelid ongi tarvikutemüügile üles ehitatud. Kombain ise maksab 290 eurot. Värvikombaini kohta pole seda palju.

Skanner suudab lehekülje sedasama värvilist PDF-i, mida enne printisime, skännida 7 sekundiga. Mugav on skännimist teha ka mobiiliäpist – Androidis saab isegi pilti pöörata ja lõigata.

Windows 10-ga arvutist aga pole TWAIN-draiveriga endiselt võimalik skännida – HP printeridraiveritega ei tule kaasa sellist TWAIN draiverit skanneri jaoks, mida ka teised programmid suudaksid tunnistada. HP enda tarkvaraga muidugi saab skännitud ja väga edukalt. Seega - tuleb harjutada end HP enda lahendusi kasutama.

Kopeerimisel on väga mugav skänneri alusplaat, millel pole ees ja paremal servas kõrgemaid ääri: lihtsalt libistad kopeeritud lehe ära vastu tagumist vasakut nurka ja lükkad peale lehe skännimist sujuvalt uue lehe asemele. Palju mugavam ja kiirem kui äärte taha surumine. Printeril on ka automaatsööduga skaneerimine-kopeerimine. Skännimise tulemuse võib saata kasvõi otse võrgukettale, kui see ära seadistada. Selle seadistamine on eriti kasulik omadus firmadele, kus kogu elu käibki võrguketaste kaudu.

Samuti saab veebiteenustest seadistada oma Google Drive´i konto, et printida sealt otse dokumente ilma arvuti abita. Ja ka hulk valmisvorme on HP kombaini puutetundlikus menüüs olemas. Nende seast võib valida ruudulisi ja joonelisi lehti, noodilehti, blankette jne.

HP uues printeris on erilist rõhku pandud ka turvalisele väljatrükile. Statistika näitab, et firmad kaotavad kolossaalseid summasid just sellepärast, et võrguprinterisse trükitakse salajasi dokumente, milleni jõuavad enne väljatrükkijat asjassepuutumatud isikud. Firmas saab salajasi dokumente printida pilve, nii et printeri juurde tulles alustatakse sinu tööd alles siis, kui sisestad PIN-koodi või puudutad kontaktivaba kaardiga printeri esipaneeli.

Paraku on kontaktivaba kaardi seadistamine piisavalt keeruline, et ilma spets-juhendita seda teha ei saa. Aga küsi oma IT-osakonnalt, küll nemad oskavad. Seadistada võib teoorias isegi Tallinna nn rohelist transpordikaarti, kui muud füüsilist kandjat pole võtta. See tähendab, et salajane dokument trükitakse välja alles siis, kui printija ise on jõudnud kontori koridoride labürindist kombaini juurde ja hoolitseb selle eest, et võõrad silmad paberit ei näeks.

PLUSSID

  • See printer on tõesti kiire
  • Skännimine mobiililt on ülilihtne

MIINUSED

  • TWAIN? Kus on universaalne draiver?
  • Miks küll väljundsahtlis on kohta vaid 150 lehele?

OTSUS

  • Osta, kui sul on uut kiiret kombaini vaja.
  • Mõtle hoolega, kui skännimiseks kasutad oma tarkvara, sest TWAIN-i draiver on endiselt probleemiks.

Seadme andis testimiseks ALSO Eesti

TEHNILISED ANDMED
Kontorikombain HP Color LaserJet Pro MFP M277dw

Hind: 289 eurot (Büroomaailm)

Printimiskiirus (mustvalge): kuni 18 lk/min, värviline kuni 18 lk/min

Esimese lehe väljastamiskiirus: mustvalge 11,5 s, värviline 13 s

Töötsükkel (igakuine, A4): kuni 30 000 k

Soovitatav igakuine lehekülgede hulk: 250 kuni 2500

Prindikvaliteet: kuni 600 dpi

Kombaii ekraan: 7,6 cm, puutetundlik, värviline

Protsessor: 800 MHz

WiFi: 802.11 b/g/n

Ühendused: NFC, USB 2.0, Ethernet 10/100/1000

Nõuded süsteemile: Windows 8.1 64-bit, Windows 8 Enterprise 32-bit ja 64-bit, Windows 8 Enterprise N 32-bit ja 64-bit, Windows 8 Pro 32-bit ja 64 bit, Windows 8 Basic 32-bit ja 64-bit, Windows 7 (sh Starter Edition 32-bit ja 64-bit), Windows Vista (sh Starter Edition 32-bit), Windows Vista 64-bit

Mobiiliplatvormid: Android, Windows 8 RT

Starndardmälu: 256 MB

Paberiväljastushaldus: 100 lehte

Skanner: kuni 1200 x 1200 dpi, 216 x 297 mm, kiirus (tavaline A4) kuni 21 lk/min (mustvalge) / kuni 14 lk/min (värviline)

Automaatse dokumendisööturi mahutavus: 50 lehte

Kopeerimiskiirus: 18 lk/min

Koopia eraldusvõime: 300 x 420 dpi

Faks: 3 sekundit lk

Faksi eraldusvõime: 300 x 3000 dpi

Energiatarve: 365 W (print/koopia), 10,5 W (ootel), 2,7 W (uinunud), 0.97 W (HP Auto-Off/Auto-On, Wake on LAN)

Mõõdud: 420 x 417 x 322 mm

Kaal: 16,3 kg

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.