Google´i virtuaalprillid on lõpuks jõudnud esimeste arendajateni (ja mõned eksemplarid olid korraks eBay oksjonil). Sellega koos on Google avaldanud ka toote tehnilised andmed ning Google Playsse on ilmunud vastav äpp, mis virtuaalprillidega suhtleb.
Jah, juba möödunud sajandi lõpul räägiti virtuaalprillidest ja kantavatest arvutitest. Miskipärast ei võtnud need vedu ja jäid vaid prototüüpidena arvutimessidele. Niisamuti oli tahvelarvutitega - kuni üks tootja tegi nad piisavalt käepärasteks. Google üritab virtuaalprillide ülimugavaks tegemisega selle nišši nüüd täita ja uue tootega peagi massidesse suunduda. Esialgu pakutakse aga Google Glassi vaid valitud arendajatele. Vaid USA-s.
Google Glass pakub akukestvust ühe päeva, kuid Hangout ja videosalvestus muidugi lühendavad seda aega. Laadimine käib microUSB kaudu, seega sobivad ka suvalised mobiililaadijad. Google soovitab toote pikaealisuse huvides siiski originaallaadijat.
Kui handsfreedele pakutakse kaasa erinevas suuruses kõrvapadjakesi, siis Google Glassil on kaasas erinevas suuruses ninapadjakesed. Ekraan on küll imeväike, kuid silm tajub seda kui 25-tollist ekraani. Maha mängitakse sellel kuni HD ehk 720p kvaliteediga videot. Pilte tehakse viiemegapikslise kaameraga.
Miskipärast ei toeta Google Glass WiFi n-standardit, leppida tuleb b/g standardi WiFiga. Mälu on virtuaalprillidel 12 GB ja see sünkroniseeritakse Google´i pilveteenusega.
Google Glass ühildub Bluettoothi kaudu telefonidega. MyGlass companion app nõuab telefonilt vähemalt Android 4.0.3 operatsioonisüsteemi. telefonilt saavad virtuaalprillid infot asukoha kohta (GPS) ja sõnumite kohta, mille kohta saab teateid kuvada virtuaalprillide ekraanile.
Alla 13-aastastel ei soovitata Glassi tarvitada, sest see võib halvasti mõjuda arenevale silmanägemisele. Samuti ei ole Glass veekindel, seega tuleb vältida vesiseid ilmaolusid.
Vaata, mida Google Glassiga teha saab: