Pilk alanud aastasse: mida uut ja revolutsioonilist pakub Google 2015. aastal? | AM.ee

Pilk alanud aastasse: mida uut ja revolutsioonilist pakub Google 2015. aastal?

Google´ilt saime 2014. aastal Lollipopi, Android Weari, nägime natuke Google´i isesõitvat autot, Nesti koduautomaatika ostmist jne. 2015. aastal lubab Google jälle midagi revolutsioonilist korda saata.

Ükshaaval pihta hakates võiks sel aastal oodata järgmisi asju (Google´i blogi, Arstechnica ja Techradari põhjal).

Android M?

Kindlasti tuleb välja uus Androidi versioon - kas Android 5.1 või koguni Android 6.0? Techradar pakub välja, et see järgmine võiks siis olla M nagu martsipan. Ilmselt saab see uus Android olema rohkem integreeritud Android Weari ja Androidiga jooksvate telekatega. Lisaks tuleb välja ilmselt midagi ka autodele - Android Auto proovib Google´i abiga jalga autoukse vahele saada.

Ning muidugi koduautomaatika turule, mis Google´il koondub intelligentse temperatuuriseadja Nest´i ümber.

Samuti hakkab ka rohkem 64-bitiseid mobiile tulema, alates Android L-ist on neile platvormi tugi olemas.

Copresence - ultraheliside telefonide vahel

Google töötab uue ühenduse - Copresence´i kallal, mis tähendab samas ruumis olevate telefonide vahel ühenduse loomist ultraheli abil. Pikki sideseansse ultraheli abil ei peeta, kuid tegemist on nii-öelda kokkuleppe või seadmete omavahel ühendamisega, et hiljem juba muu sideprotokolliga - kas Bluetoothi või WiFiga - jätkata.

Google Glass muutub nähtamatumaks

Google peatas oma virtuaalprillide projekti, kuna see näeb liiga tehnofriiklik välja, kui inimesed neid seadmeid kannavad. Järgmine Google Glass tuleb väiksema silmaekraani, õhemate raamidega või suisa nähtamatu.

Lastesõbralik meedia

Google Play ja Youtube pakuvad valimatult ka lastele igasugust sellist kraami, millest neid eemal peaks hoidma. Google arendab Chrome+ ist, Play poest ja Youtube´ist lastesõbralikke versioone, mille väljatuleku aeg võikski olla 2015. aasta.

Hangoutsi kõrvale midagi muud Whatsapp´iga võistlema

Google on häiritud Whatsapp´i populaarsusest (ikkagi 600 miljonit kasutajat), kuid Google´i enda Hangoutsist pole sellele konkurenti. Google teeb selle jaoks uue toote. Räägitakse, et see tuleb esimesena välja Indias, on tasuta ja ei vaja isegi Google´i kontot, seega midagi Viberi või Tango sarnast.

Google Cardboard: papist päris-tehisreaalsuseks

Google´i eriti lihtne lahendus - papist virtuaalprillid - saab sel aastal ilmselt tõsisema täienduse, sest Oculus Rift ja Sony tegutsevad selles vallas jõuliselt edasi.

Võimalik, et tuleb lihtne plastmassist korpus suure ekraaniga mobiili, näiteks uue Nexuse jaoks.

Google X - tervisejälgimine Google´i abiga

Larry Page on öelnud, et meditsiinis on IT-l kanda uus tähtis osa ja tervisejälgimine on seal olulisel kohal. 2015. aastal võiksime näha esimesi allaneelatavaid Google´i seadmeid, nanoandureid, nutikaid kontaktläätsi (mis võib olla üheks nähtamatu Google Glassi väljundiks), kuid üks peaeesmärk nutikatel kontaktläätsedel on pisaravedelikust vajalike proovide võtmine.

Lisaks võib Google´ilt tulla ka riistvara abivajajatele, näiteks Liftware´i sarnane stabilisaatoriga lusikas söömiseks.

Google finantseerib ka uuringufirmat Calico, mis uurib võimalusi inimese eluea pikendamiseks.

Isesõitvad autod

Nii-öelda prototüübiga eelmise aasta mais välja tulnud Google´i väike isesõitev auto saab reaalsete sensorite ja reaalse ajuga töötava mudeli. Detsembris juba nähtigi LIDAR-iga ringisõitvat Google´i autot, mis sel aastal saab laiema kõlapinna.

Google X ekraanid

Google X-i ekraanidivisjoni koostöös tuuakse samuti välja midagi uut: Christie ekraanid on nagu Lego klotsid, mida üksteise külge ladudes saab moodustada erikujulisi hiigelekraane.

Projekt Ara - moodultelefoni väljatulek

Moodulitest kokkupandav Google´i telefon Ara võib peagi välja tulla. Arendajad said oma esimesed jupid juba kätte moodulite edasiarendamiseks.

Google Robots

Masinate ülemvõim saabub robotite ja tarkvara koostöös. Google on see koht, kus raud ja tarkus kokku saavad. Google omandas mitu robootikafirmat. Tuntuim neist on Boston Dynamics. Kõndivad, ujuvad, jooksvad ja lendavad robotid hakkavad varsti välja tulema Google´i märgiga. Avapildil on Google´i omandatud Boston Dynamicsi Atlase-nimelised kõndivad humanoidrobotid.

Projekt Tango

Tegemist on Xbox Kinecti sarnase mitme kaamera süsteemiga liigutuste tuvastajaga, mis tahetakse Google´i poolt paigaldada ka mobiilidesse ja tahvlitesse. Siis saab telefon aru viibedest, skännib ümbrust kolmemõõtmeliselt jne.

Loon

2013. aastal välja tulnud Google´i projekt Loon tähendas õhupallidelt Interneti jagamist üle maailma. Kas just õhupallidelt, aga päikesepaneelidega droonidelt näiteks plaanib Google midagi edasi arendada.

Selleks osteti eelmisel aastal Titan Aerospace, mis autonoomseid droone toodab. Nende droonid peaksid suutma iseseisvalt õhus püsida viis aastat, jagades netti ja tehes aeropilte.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.