Getaci Windowsi-tahvel: raske diivanil, kerge lahingus | AM.ee

Getaci Windowsi-tahvel: raske diivanil, kerge lahingus

Getac on teada-tuntud raskete kestvusarvutite valmistaja. Tahvliajastul on nende tooteportfellis loomulikult ka üks kestvustahvel, millega saab minna mutta ja lahinguväljale. Kui rasketes oludes on tahvli kasutamine kergem ja muretum, siis diivanil külitajal kasutamiseks tuleb enne 1,4 kg hantlitega muskleid arendada.

Samas on tegemist siiski ühe kergeima kestvustahvliga üldse. Kummise kestaga tahvel kannatab küll kuuma ja külma, niiskust ja hoope, kuid näiteks meditsiinikasutuse jaoks võib tal olla natuke liiga palju nuppe ja servi, mille vahelistes pragudes võib bakter peitu pugedes vohama hakata. Samas ehitaja, kes tahab tolmusel ehitusplatsil jooniseid vaadata, selle pärast muretsema ei pea. Rohkem nuppe on isegi parem, sest neile saab paksu kindaga mugavamalt pihta.

Tootja lubab, et seade töötab -21 kuni 60 kraadiga. IP65 standardi järgi kannatab Getac F110 tolmu, veepritsmeid igast suunast (aga mitte vee all olemist), põrutamist ja virbratsiooni, madalat õhurõhku, elektromagnetilisi häireid (MIL-STD-461F standardile vastavalt). Kaugetes ja rasketes tingimustes töötamisega arvestamisele vihjavad ka mõned lisaomadused: näiteks on allservas antenni lisaväljavõte, kuhu saab ühendada välise antenni WiFi laiendamiseks või on akud kaitstud ekstreemtingimuste vastu: miinuskraadidega ja üle +50 kraadi akude laadimist ei toimu. Kaks akut laevad korraga ligi 5 tundi.

Tahvli 11,6-tolline ekraan on suur, aga muudmoodi ei saagi, kui on plaanis jooksutada ka tavalisi Windowsi rakendusi. Windows 8 Professional laseb tahvlis jooksutada kõiki tavalisi Windowsi rakendusi. Jõudlustestidega hakkab sisemine ventilaator ka undama, tegemist on ikkagi täisverelise arvutiga, mitte vaikse Androiditahvliga.

Jõudlustestid:

  • PassMark Rating - 1506,9 punkti
  • Super Pi - 2M komakohta 52 sekundiga
  • Sunspider (Javascript) 109,4 ms

Getac F110 toetab WiFi uusimat ac standardit, on varustatud Inteli i7 protsessoriga ja eraldi graafikakaardilt jooksutatakse ekraanigraafikat. Tiheda lukustatava klapi taga on USB 3.0 pesa, heliväljund ja HDMI pesa. See ongi nagu kõik, mida Getac välisteks ühendusteks pakub. Kuid tahvlil on (mittestandardne) laienduspesa, kuhu võib oma äranägemise järgi tellida valikuliselt kas vöötkoodilugeri (see testitaval seadmel oligi), jadapordi, võrguadapteri, mälukaardipesa (microSD) või täiendava USB 2.0 pesa. 

Vöötkoodilugeri aktiveerib spetsiaalnupp, seega laos või poes on tahvel lihtsalt kasutatav. Vöötkoodiluger on kiire ja täpne: kui vöötkood satub roheka valgustatud kasti alla, siis loetakse see ära.

5-megapiksline kaamera tagaküljel pole ka uuemate nutitelefondiega samast klassit, kuid vaevalt et keegi nii suure tahvliga ilupilte tegema hakkabki. Niisama dokumenteerimiseks kõlbab see kaamera küll. Videokõnedeks on ka ees HD-kvaliteediga kaamera.

Ekraan, mis päikese käes on üsna ere ja loetav, pole eraldusvõimelt (1366 x 768) enam paraku tippklassist. Paljud konkurendid on üle läinud Full-HD ekraanile (1920 x 1080 pikslit). Ekraan on üsna tundlik, töötab nii sõrme kui kaasasoleva puutepulgaga, kuigi täpsus võiks parem olla: Windowsi Desktopi versioonis peab väga täpselt vajutama ja kummine jäme ots pliiatsil või tömp sõrm ei saa alati kõige täpsemini asjadele pihta.

Kokkuvõttes võib tahvliga rahule jääda, kui tõesti on sellist ilmakindlat ja Windowsiga jooksvat tahvlit hädasti vaja. Niisama igaks juhuks pole mõtet seda töölooma osta - esiteks on see raske ja kobakas, teiseks ehmatab kindlasti ära ka hind - 2000 eurot. Ning see on veel hind "alates". Kui aga arvestada, kui palju maksavad näiteks spetsiaalsed autoarvutid politseile või militaartahvlid, siis polegi 2000 eurot enam niiväga kallis. pealegi need autoarvutid pole ju kaasavõetavad ja ilmakindlad. Nii vaadates võib see suur tahvel isegi soodne olla. Küll aga pole see soodne tavakasutajale, kes kardab tahvlit maha pillata. Odavaid tahvleid saab selle raha eest maha pillata kuni kümme tükki.

 

TEHNILISED ANDMED
Kestvustahvel Getac F110

Hind: alates 2000 eurost (soovitatav hind ATEA-st)
OS: Windows 8 Professional (või Windows 7)
Protsessor: Intel Core i7-4600U
Graafika: Intel HD Graphics 4400
Mälu: 4 GB DDR3, laiendatav 8-ni
Kõvaketas/SSD: 128 GB või 256 GB SATA SSD
Vahetatavad lisamoodulid: micro SD, 1D/2D vöötkoodiluger, jadaport, Ethernet, USB 2.0 port
Ekraan: 11,6-tolline, 1366 x 768 pikslit
Vastupidavus: IP65 standard (tolmu- ja veejoakindel), kokkumistele vastupidav (MIL-STD-810G), temperatuur -21° kuni +60°C, elektromagnetvälja häiretele vastupidavus vastavalt MIL-STD-461F standardile
Aku: 2160 mAh, kuni 12 tundi, kaks akut, kuumalt vahetatavad
Liidesed: USB 3.0, kõrvaklapp-mikrofon, dokk, HDMI, raadioantenni laiendus GPS-i, WLAN-i, WWAN-i jaoks
Traadita ühendus: Wireless-AC 7260 802.11ac, Bluetooth 4.0 class 1; valikuline Gobi 4G LTE, SiRFstarIV GPS
Mõõtmed: 314 x 207 x 24.5 mm
Kaal: 1.39 kg

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.