Üle tüki aja saab midagi ka lauaarvutite maailmast uudiseks tuua. Ega neil fossiildiel polegi enam muud teha kui üllatada suuruse, enneolematu kiiruse või kasutuslihtsusega tavakasutaja jaoks. CuBox tahab üllatada suurusega. 2x2x2 tolli on parajasti nii suur (ehk väike), et sinna mahuvad ühele küljele ära kõik hädavajalikud ühenduspesad ja ega rohkem üle jäägi: toitepesa, võrgupesa, paar USB-pesa, eSATA, mikro-USB, microSD kaardi pesa, HDMI. Iisraeli-Araabia tootja SolidRun, mis selle mikroskoopilise arvuti valmis tegi, näeb oma kuubi kasutuse peamise valdkonnana nn asjade internetti, millel on suur tulevik: igasuguseid automatiseerimist või tarkust vajavaid asju saab nüüd lihtsa kuubiga nutikaks teha. Üks võimalus ongi paigaldada seadmele multimeediakeskkond XBMC, kinnitada kuup oma tavalise teleri taha ja võimas multimeediakeskus ongi olemas.
Või siis pane kuup oma autosse, laeva, drooni pardale - täisvõimsusega arvuti on kompaktselt olemas. Kaalub see kuubik vaid 91 grammi.
Päris täisvõimsusega siiski see kuup ei ole. Pigem sobibki Androidi või Linuxi või mõne muu sellise kergema operatsioonisüsteemi jooksutamiseks. Platvorm tuleb käima tõmmata buuditavalt microSD kaardilt.
Lihtne kõige odavam kuup CuBox-i1 maksab 55 dollarit ja sisaldab ühetuumalist 1 GHz protsessorit. Jah, isegi meie nutitelefonides on võimsamad ajamid. Mälu on 512 MB, WiFi puudub, võrgukaart on 100-megabitine. Kuid on ka võimsamaid kuupe. Samadesse mõõtmetesse mahtuv CuBox-i2 jookseb juba kahetuumalise 1 GHz protsessori peal ja 1 GB mäluga, WiFi saab lisada. Võimsaim mudel CuBox-i4Pro aga pakub neljatuumalist 1 GHz protsessorit, mälu on 4 GB, WiFi ja gigabitine võrguühendus on 130-dollarise hinna sees.
Ühel küljel on kuubil olemas ka infrapunasilm - ikka selleks, et seda mugavamalt multimeediakeskusena kasutada.