Arducopter – mänguasi kohtub luure ja äriga | AM.ee

Arducopter – mänguasi kohtub luure ja äriga

Laste mänguasjad on läinud juba nii heaks ja professionaalseks, nii et kas meil on mõtet osta kalleid luure- ja valveseadmeid, äkki sobivad isetehtavad kopteridki?

Nii see peaaegu ongi. Arduino-laadsed litsentsivabad komplektid aitavad teha lisaks lõbusatele mänguasjadele ka professionaalseid patrullivaid droone, valve- ja vaatlusseadmeid.

Arducopter on nelja propelleriga nn kvadrokopter, mille ehitus on täielikult „avatud lähtekoodiga“ ehk nii füüsilised detailid kui kaasatulev tarkvara on vabalt kopeeritav Creative Commons 3.0 litsentsiga tingimusel, et selle põhjal arendatavad tooted on samuti sama litsentsiga.

Juhtimiseks kasutatakse vabavaralist kopteripilooti ArduPilot Mega 2.0, mis on programmeeritav juhtimismoodul GPSiga.

Enamusest tavalistest raadio teel juhitavatest kopterimodelitest eristab Arducopterit see, et lisaks juhtimisele on võimalik lennumasin ka autonoomselt tegutsema panna – kõrgust ja marsruuti hoidma, edastama telemeetrilisi andmeid lennult „keskusesse“, täitma õhus erinevaid ülesandeid jne. Sobib nii luureks, valveseadmeks kui seiklusmänguks.

Seega sobiks Arducopter näiteks patrullivaks valveseadmeks, välitöödel vaatluslendudeks jne. Hind koos juhtimismooduli ja kopterikomplektiga algab 600 dollarist.

Selline on kopteri missiooniplaneerija.

Vaata, kuidas Arducopter lagedal väljal kolmest punktist koosnevat missiooni täidab:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.