Igakuine arhiiv | AM.ee

november 2014

Mart Laanpere: koolid on saavutanud Digipöördes rohkem, kui oodata oskasime

Samsung teeb koolides digipööret. Eile toimus selle kooliuuendusprogrammi viimane koolituspäev ning juba tuleval nädalal esitlevad pilootkoolid programmi lõpuüritusel oma digipöörde projekte ja koolides saadud tulemusi.

Koolitusjuhi Mart Laanpere sõnul on kõik kaheksa pilootkooli viinud läbi suuremaid muudatusi, kui esialgu eesmärgiks seati.  

Haridusekspertidest koosnev žürii hindab pilootkoole ja nende digipöörde projekte kolmes kategoorias: kooli digitaristu areng, nutiseadmete abil uue õpikäsituse juurutamine ning muutuste juhtimine koolimeeskonnas. Koolitusjuhi ja žürii esimehe Mart Laanpere hinnangul on kõik koolid teinud nendes valdkondades suuri edasiminekuid ning koolid on haaranud digipöördesse ka kohalikud omavalitsused ja lastevanemad.

Nokia Lumia 635 aastane test: Windows 10 ootel

Aitäh küsimast, meie aastase testi Nokia Lumia 635 telefoni käsi käib praegu hästi. Vahepeal on muutunud see, et ekraanil on mõned Live Tile´id ehk aktiivsed rakenduste ikoonid ümber paigutatud. Swarm ehk Foursquare on kuidagi varjusurma vajunud, sõbrad seda enam nii palju ei kasuta ja sellepärast võib oranži ikooni väiksemaks teha ning tahapoole lükata. Viberi liigne aeglus on ka pannud ka seda harvem kasutama. Facebook sundis alla laadima eraldi Facebook Messengeri, et sõnumeid kasutada, aga kiiremaks see suhtlust ei teinud. SMS on endiselt kõige kiirem suhtlusrakendus.

Eesti rakenduste tulek Windows Phone´i on endiselt aeglane, kuigi Windowsiga telefone ostetakse praegu Eestis uutena juba rohkem kui iPhone´isid. Aga midagi ikka tasapisi tuleb ka.

Lemmikkindad nutikinnasteks maagilise vedeliku abiga

Nagu hakkas eestlastele ootamatult talverehvihooaeg, nii algas ka mütsi- ja kindaaeg.

Teatavasti meil väga palju nuppudega telefone enam ei müüda ega osteta ning oleme jõudnud igatalvise probleemi ette: kuidas võtta vastu kõned ja kasutada telefoni.

Et probleemi veel ilmestada, on kuuldavasti kasutusel uusehitiste liftides mahtuvustundlikud paneelid, mis ei tööta kindaga ega talvekülma sõrmega.
Kui telefonile saab veel ninaga ekraani puudutades vastata, siis liftipaneeli nuuskimine või taskus sooja Rakvere viineri kandmine kolmandale korrusele sõitmiseks on küllalt kohmakas.

Hiire asemel klotser - kantavad seadmed ronivad sõrme külge

Nutikell randmel, pulsivöö särgi all, handsfree kõrvas - kuid kehal on veel palju kohti, kuhu mõni uus seade riputada (nahaalustest kiipidest me seekord ei räägi). Uus idufirma Mycestro on leidnud ühe hea vaba koha - nimetissõrmel. Nii et viska klotser minema ja pane Mycestro asemele - sellega saab arvutit juhtida lauapinda vajamata. Ning mitte ainult arvutit - eriti mugav on selline vidin näiteks nutiteleri või projektori juhtimisel. Ka haiglates ja tööstuses nähakse sellel vidinal potentsiaali, samuti aitab Mycestro neid, kelle ranne on tavalise hiire poolt haigeks tehtud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.