juuni 2014

Kell LG-lt, sisu Google´ilt ehk Android Weariga nutikell

Alles lõppes Google´i I/O konverents, kus tehnoloogiaettevõte tutvustas uusi äsja välja tulevaid lahendusi, kui juba on esimesed tootjad välja kuulutamas oma tooteid, mis neid uusi lahendusi kasutavad.

LG Electronics tutvustas eile LG G Watchi nutikella, mis on varustatud Google’i uue Android Wear´i operatsioonisüsteemiga. Minimalistliku disaini ja nuppudeta G Watch ühendub ka teiste Androidiga seadmetega ning võimaldab kiiret ja lihtsat ligipääsu vajalikule infole.

CuBox - mikrolauaarvuti, mille võib tolmu pühkides ära kaotada

Üle tüki aja saab midagi ka lauaarvutite maailmast uudiseks tuua. Ega neil fossiildiel polegi enam muud teha kui üllatada suuruse, enneolematu kiiruse või kasutuslihtsusega tavakasutaja jaoks. CuBox tahab üllatada suurusega. 2x2x2 tolli on parajasti nii suur (ehk väike), et sinna mahuvad ühele küljele ära kõik hädavajalikud ühenduspesad ja ega rohkem üle jäägi: toitepesa, võrgupesa, paar USB-pesa, eSATA, mikro-USB, microSD kaardi pesa, HDMI. Iisraeli-Araabia tootja SolidRun, mis selle mikroskoopilise arvuti valmis tegi, näeb oma kuubi kasutuse peamise valdkonnana nn asjade internetti, millel on suur tulevik: igasuguseid automatiseerimist või tarkust vajavaid asju saab nüüd lihtsa kuubiga nutikaks teha. Üks võimalus ongi paigaldada seadmele multimeediakeskkond XBMC, kinnitada kuup oma tavalise teleri taha ja võimas multimeediakeskus ongi olemas.

Kui kaua kestavad SSD kettad? Selgub, et piisavalt kaua

SSD kettad on kiiremad, vaiksemad ja väiksemad. Kuid neil on mahtu vähem, on kallimad ja paljud kasutajad on kurtnud ka SSD ketaste ootamatust ja kiirest kustumisest ilma ühegi eelhoiatuseta. See paneb küsima, kas SSD- ehk välkmälukettad on ikka head igapäevaseks põhiliseks andmehoidjaks.

Selgust toovad siin kestvustestid. Techreport piinas välkmälukettaid ühe petabaidi andmete kirjutamisega ja selgus, et selline maht pole enam nendele uutele ketastele probleem. Vigu küll juba tekkis, aga suremine algas alles veelgi suurema koormamise tagajärjel.

Omavalitsustelt üritatakse netipettusega andmeid välja õngitseda

RIA hoiatab omavalitsusi andmepüügi eest. Seekord ei õngiteta krediitkaardiandmeid, vaid lihtsalt omavalitsuse ametnike andmeid. Miks selliseid andmeid kogutakse, on küsitav.

Juuni alguses said paljud kohalike omavalistuste töötajad heas eesti keeles e-kirju organisatsioonilt, mis esines Euroopa kohalike valitsusametnike, Euroopa Parlamendi liikmete, Euroopa Komisjoni liikmete ja riikide valitsuste ministrite andmebaasina ELGO (European Local Government Officers Database).

Kiri kutsus üles andmebaasis enda, kolleegide ja asutuse kontakte uuendama ja parandama sinna omavalitsuste teadmata sisestatud andmeid. Lisaks pakuti võimalust Eesti omavalitsuste ametnikke andmebaasi lisada. Selle tarvis oli kirjas toodud ka andmebaasi sisenemiseks vajalik kasutajanimi ja parool.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.