Mai 2013

HP hakkab tootma oma esimest akuga kõik-ühes lauaarvutit

Tahvlid, isegi kümnetollised on tõsisema graafikahuvilise jaoks väikesed. 20-tolliseid ekraane aga ei saanud seni eriti kuhugi tassida - tahtsid toidet ja polnud väga mobiilsed.

HP leidis siit oma turuniši ja hakkas tootma uusi 20-tolliseid puutetundliku HD ekraani ja sisseehitatud akuga Envy Rove lauaarvuteid. Samasse segmenti on end oma toodetega juba surunud Dell, Sony ja Asus.

Samsung Galaxy S4 sai väikevenna - Galaxy S4 mini

Minid pole mitte jälle moes, vaid juba mõnda aega. Vähemalt telefonide ja tahvlite maalimas. Selle loogilise jätkuna teatas Samsung täna Samsung GALAXY S4 mini turuletoomisest.

Tegemist on kompaktse versiooniga Samsungi lipulaevast - nutitelefonist GALAXY S4.

GALAXY S4 mini pakub GALAXY S4 kasutajamugavust ning selle kompaktsus sobib just neile, kelle jaoks Galaxy S4 muidu liiga suureks jäi.

„Kuna välimuselt ja kasutamisel tundub Galaxy S4 mini sarnane GALAXY S4-le, saamegi pakkuda inimestele võimalust valida kas Galaxy S4 või kompaktsema Galaxy S4 mini vahel,” ütles Samsung Electronicsi IT- ja mobiilside allüksuse tegevjuht ja president J. K. Shin.

Galaxy Note 8.0 - tahvel, mis helistab

Samsungi Note-seeria on muudkui suurenenud ja suurenenud. See osa, mis puudutas telefone, on nüüd Note 8.0 näol lõpuks selle osaga, mis puudutas tahvleid kokku sulanud. See ongi tahvel, mis helistab. Või telefon, mis on suur nagu tahvel.

Tahvlite vajaduse üle ikka veel vaieldakse. Suured tahvlid on mõeldud süleriasendajaks, kuid siis tulid väikesed seitsmetollised, mis olid nutitelefoni asendajaks veebisurfil või mängimisel (või lisaklaviatuuriga ka hädisel kontoritööl).

Neile, kellele seitsmetolline ekraan tundus väikseks jäävat, on kaheksatolline ilmselt juba üsna paras. Neile aga, kelle kämmal täpselt seitsmetollise Nexus 7 ümber veel haaras, on kaheksatolline natuke liiga lai - ühe käega hoides ei hoia enam mugavalt kinni.

Townescape - virtuaalne kullimäng linnatänavatel mobiilidega

Sellest on juba kümmekond aastat, kui ka Arvutimaailm on rääkinud asukohapõhistest mängudest, kus reaalne maastik on täiendatud mänguelementidega ja mängimiseks tuleb päris tänavatel ringi joosta.

Utoopilisemad nägemused kujutasid neid mänge ette veel virtuaalprillidega (moodsal ajal Google Glassiga): vaatad enda ümber ringi ja täiendatud reaalsusse ehk täiendatud kaamerapilti on istutatud mänguelemendid, kollid ja vaenlased ja kuskil rippuvad auhinnad, mis tuleb noppida.

Aeg lendab ja täiendatud realsuse rakendused on küll pakkumas igasugust infot ümbruse restoranide kohta, kuid mängud on kuidagi nišitooteks jäänud. Arvutimaailm proovis mõned aastad tagasi Pac-mani linnatänaval - jooksed ringi, et põgeneda mööda tänavaid liikuva Pac-mani eest ja nopid iga kümne meetri tagant teele poetatud munasid. Mõnikord võttis päris võhmale see põgenemine. Või siis seiklusturismifirma 360 kraadi "Nagu nupud laual" ehk startuppide seas tuntud ka kui Loquiz, kus lauamäng on laotatud reaalsesse maastikku. 

Aga kuhu me selle uudisega tahme tüürida, on veel üks Eesti startup - Townescape, mis taas, uuel tasemel ühe asukohapõhise mängu mobiiliomanikeni tahab tuua.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.