Igakuine arhiiv | AM.ee

september 2011

Millist mobiiliplatvormi valida arenduseks?

(Arvutimaailm 6/11)

? 3G, piiramatu mahuga mobiilse Interneti levik ning nutitelefonid on soodustamas mobiilirakenduste kasutuselevõttu. Kuid milline platvorm on neist kõige sobivam arenduseks?

! Platvormi valikul pole määravad tehnilised üksikasjad, vaid see, mida platvorm ning toetav infrastrukuur võimaldab ja kui kiiresti kui lähedale saab potentsiaalsele kliendile.

Tallinna Tehnikaülikool avas täna esinduse USA-s Räniorus

Tallinna Tehnikaülikooli täna avatud esindus Silicon Valleys ehk Räniorus omab selliseid tuntud naabreid nagu Microsoft, Google, Yahoo, IBM, Intel jt.

„Meie ülikooli teadus- ja õppetöö kvaliteedi arendamiseks on vajalik olla paigas, kus saavad alguse uusimad teadusideed, tehnoloogiad ja rakendused. Praegu on maailma IT pealinnaks Räniorg. Peame olema kättesaadavad oma partnerülikoolide ja ettevõtete kõrval, kus maailma tippettevõtjad tehnoloogiaid arendavad ning koos riskikapitalistidega rahastavad,” ütles TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Alar Kolk.

Veel viis Eestimaist Androidirakendust

Jätkame viiekaupa Eesti päritolu Androidirakenduste tutvustamist - eelmine viisik oli siin.

Seekordse viisiku eel võiks aga soovitada ka kiireltarenevat ja eestikeelset kõnet mõistvat Diktofoni, mis kohati töötab päris täpselt, kohati aga ei saa veel eestikeelsest inimkõnest aru. Rakendusest oli juttu viimases Tarkade Klubis.

Viis rakendust on aga sellised.

1. Estonian WebCams

Eesti veebikaamerate kõik-ühes rakendus aitab silma peal hoida nii tee- kui ilmakaameratel. Otsida saab eelvaatega nimekirjast või kaardilt. Salvestada saab ka ekraanipilti. Rakenduse saab liigutada SD kaardile, et see telefoni mälus vähem ruumi võtaks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.