Igakuine arhiiv | AM.ee

aprill 2008

Mobiilsed esmaspäevad nüüd ka Eestis

(Arvutimaailm 4/08)

Ülemaailmne liikumine Mobile Monday tegi 2000. aastal Soomest alguse saades tiiru üle maailma, enne kui ükskord Eestisse jõudis.

Ühel septembrikuu õhtul 2000. aastal kogunesid Helsingis asuvas iiri pubis soliidsed tegelased, kuid mitte niisama Kilkennyt või Guinnessi mekkima. Soome oma Nokia oli juba ammu maailma vallutanud, sel ajal kui Eesti Nokia - Skype alles tegijate mõtetes. Peagi lisandusid õlleklaasi taga vestlustele seminarid ja ümarlauad ning meeldiv seltskondlik üritus levis traditsioonina ka mujale riikidesse. Mobile Monday nimelised liikumised said alguse Tokyos, USA-s Räniorus, Roomas, Milaanos ja mujal. Praeguseks on Mobile Monday levinud ligi 60 linnas üle maailma. Eesti läheb koos Tallinna ja Tartuga arvestusse kui 64. Mobile Monday kohalik liikumine. Tallinn ja Tartu mõlemad ühe eest aga sellepärast, et korraldajatel on plaan hakata neid üritusi vaheldumisi neis kahes linnas korraldama.

Arvutimaailm 5/08

Teemad:

Fookuses on digitaalne terviselugu, mis peab suve jooksul valmis saama ja septembris tööle hakkama. Valdo Praust seletab kuidas nad digilugu turvavad, HP kirjeldab tööde hetkeseisu jne.

Kolumn on majandusministeeriumist Marek-Andres Kautsilt, kes kirjutab, et Eesti IKT-ettevõtted peavad saama piisavalt tugevaks, et hakata osalema peatöövõtjatena suurtes rahvusvahelistes hangetes.

Reps: Arvutimaailm käis ja vaatas, kuidas heategevuskampaaniaga Uus Algus kogutud arvutid Green IT kontorisüle kontrolliti ja tööle seati, et needseejärel neile saata, kes ise endale arvutitosta ei jaksa.

Inimene: Alates detsembrist töötab Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi professorina Hansapanga abil Austraalias tEestisse meelitatud Marlon Dumas. Kerli tegi temaga intervjuu.

12 tolli arvutit

(Arvutimaailm 4/08)

Sülearvuti on selleks, et temaga saaks igal pool tööd teha. Igale poole kaasa aga 17- või isegi 15tollist rüperaali ei vea. 12tollised arvutid on need, mis sobivad kõige liikuvamatele inimestele, kes tahavad pisiarvutist siiski saada maksimaalset ehk peaaegu sedasama, mida koju jäänud lauaarvuti oskab.

Arvuti ei tohiks ka päev otsa õlal kandes ennast lihaste kaudu valusalt tunda anda. Ehk siis vaja on kerget, väikest ja võimast sülearvutit. Lisaks võiks see olla ka hea hinnaga. Kuid kas sellistele vastandlikele tingimustele vastavaid arvuteid on üldse olemas? Arvutimaailm uuris järele, seekord laiahaardelisemalt: Mehis testis Tartus Lenovo, Ordi ja ML-i arvuteid, Kaido Tallinnas ülejäänuid: Fujitsu-Siemensit, HP-d ja Delli. Et hinnang väga subjektiivne ei tuleks, panime hinded lõpuks kokku iga sülearvuti kogutud plusside järgi. Ühe plussi sai mõne tehnilise parameetri kõige parema tulemuse eest. Parim tulemus võis olla ka mitmel arvutil.

Eesti Loto panustab internetile

(Arvutimaailm 2/08)

Raigo Neudorf

Eesti Loto internetimüügi tulemused annavad silmad ette paljude teiste riikide lotofirmadele. Samas leiab ettevõtte juhatuse esimees Aivar Lepp, et asju oleks võimalik veelgi paremini korraldada. Kuni aga pole uut hasartmänguseadust, ei tihka Eesti Loto väga aktiivselt tegutseda.

Eesti Lotol on läinud viimastel aastatel järjest paremini. Aivar Lepp lööb lauale kahe viimase aasta majandusnäitajad, mis seda kinnitavad: kui 2006. aastal teeniti 284 miljoni kroonise käibe juures 40,9 miljonit krooni kasumit, olid eelmise aasta numbrid juba sootuks teisest suurusjärgust – 405 miljoni kroonise käibe juures suudeti kasumit teenida 78 miljonit krooni. Kuigi need arvud on veel esialgsed ja auditeerimata, on kasv märgatav.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.