Sellest on juba peaaegu aasta, kui lõpetasime eelmise, Nokia Lumia 800 aastase testi. Kuna see telefon on füüsiliselt väga hästi vastu pidanud ja näeb välja nagu uus siiamaani, siis tundus täiesti õige mõte proovida ära järgmine Lumia 635 - tulevikukindla 4G Internetiga, Windows Phone 8.1-ga, nelja tuumaga protsessoriga ja Nokia HERE kaardi- ja navigatsioonitarkvaradega.
Midagi sarnast olime me juba testinud - Nokia Lumia 630 näeb välimuselt äravahetamiseni sarnane 635-ga ja on ka sisult sama, välja arvatud paar erinevust: meie aastases testis olev Lumia 635 on 4G Internetiga, Lumia 630 aga pakub selle asemel kahe SIM-kaardi võimalust.
Hindki on väga lähedane: 4G-ga mudel operaatori juurest 179 eurot, kahe SIM-iga mudel 159 eurot.
Hind teebki sellest (loodetavasti hästi vastu pidavast) nutitelefonist rahvatelefoni, mis neile, kelle kinnisideeks pole Android, võiks taskukohaselt sobida. Jah, endiselt on Windows Phone-ile rakendusi tunduvalt vähem, endiselt ei ole kõik arendajad huvitatud nii paljudest erinevatest platvormidest ja kipuvad vaid iPhone´i ja Androidi poole vaatama. Aga asi areneb. Vaatamegi, kaugele see siis aasta jooksul areneb.
Karbid on Nokia ära ühtlustanud - nii vingeim paar päeva tagasi müügile saabunud Nokia Lumia 930 kui Nokia Lumia 635 on põhimõtteliselt samasuguses karbis. Meie testitaval telefonil on kaasavara minimaalselt - vaid toiteplokk ja juhend igavlevad karbis, aku ka, mis tuleb telefoni panna ning ongi kõik. Laadija on küll standardse microUSB otsaga, kuid juhet lahti võtta ja USB-kaablina eraldi kasutada ei saa.
Korpuse tagakaas on lihtsast kausjast plastikust ja praegu peaks Eestis saada olema lisaks mustale ka oranž ning neoonroheline. Kaane alla saab peita microSIM-i ja microSD kaardi.
Küljel on vaid helivaljuse nupud ja sisse-välja lülitamise nupp, kaameranuppu pole ja kaameral pole ka välku.
8 GB mälu, mida telefon kasutada lubab (tegelikult natuke vähem) saab täiendada SD-kaardil oleva mäluhulgaga, aga kui kõik vajalikud äpid on sisse paigaldatud, siis jääb ilma multimeediata veel ruumi üle 2,6 GB jagu (telefoni enda välkmälus). Seega laiutada eriti oma videote ja piltide ning muusikakogudega ei saa. Askeetlikus telefonis tuleb kaasas kanda vähe asju ja elada askeetlikku digielu. Hoia pilves, kui muudmoodi ei saa. 7 GB Microsofti pilve tuleb ka kaasa.
Esimesed päevad helistamist ja sõnumite saatmist on näidanud, et kõik toimib hästi ja helivaljus on väga hea. Väljas kuuma päikese all oli ekraan samuti veel loetav (taustaks valitud musta põhjaga). Gorilla Glass 3 tähendab, et vaatamata suhteliselt odavale hinnale on see nutitelefon siiski kaitstud kriimustuskindla klaasiga. 854 x 480 pikslit tähendab, et tippmudelitega, mis Full HD eraldusvõimet pakuvad, see telefon ei võistle, kuid 4,5-tollise ekraani kohta on punktitihedust (221 ppi) enam-vähem parajalt.
Ühendused:
- SIM kaart: Micro SIM
- Laadimispesa: Micro-USB
- Kõrvaklapipesa: 3.5 mm
- Bluetooth: Bluetooth 4.0 (A2DP)
- WiFi: WLAN IEEE 802.11 b/g/n
- LTE: 100/50 Mbit/s
- WCDMA: 42,2/5,76 Mbit/s
Muud olulised andmed:
- Protsessor: Snapdragon 400, neljatuumaline, 1,2 GHz
- Mälu: 512 MB
- Välkmälu: 8 GB (lisaks microSD kaardi pesa)
- Operatsioonisüsteem: Windows Phone 8.1 with Lumia Cyan
- GPS: A-GPS, A-GLONASS, BeiDou
- Kaamera: ainult tagakaamera, 5 MP (välku pole, autofookus)
- Aku: 1830 mAh, 14 tundi kõneaega 3G võrgus
- Mõõtmed: 129,5 x 66,7 x 9,2 mm
- Kaal: 134 g
Aastase testi teises osas vaatame, millised rakendused stardivalmis telefoni said paigaldatud. Ekraanipildilt on osasid ikoone või live tile´isid juba näha ka.