Nutikell LG G Watch – tarvilik või tüütu?

Tuleb tunnistada, et LG nutikella proovimist alustades oli mu eelhäälestus pigem positiivne. Ehkki kasutan telefoni üsna vähe, on siiski hea mitte karta, et jopetaskus plärisev telefon kuulmata ja oluline kõne vastu võtmata jääb.

Samuti kulub ikka ära selline nutikas abimees, mis mu liikumisest ja muudest tervisenäitajatest ülevaate ja neist lähtuvaid kasulikke soovitusi annaks.

Veel võiks nutikellalt oodata kõiksugu hoiatusi ja meeldetuletusi (mitte tingimata selle kohta, et keegi on mõnes sotsiaalvõrgustikus su pilti läikinud), võib-olla ka abi kaotsipudenenud telefoni ülesleidmisel ja muud säärast.

Ah jaa, kellaaega on ka mõnikord vaja vaadata. Kõike seda ja enamgi veel too LG nutividin kirjade järgi ka pakub.

Välimus

LG nutikell on tõesti konkurentidest rohkem „päris“ kella moodi. Korpus on sile, klaas selge, rihm kirjade järgi ehtsast nahast. Soliidseks ma selle disaini siiski ei nimetaks – see kisub rohkem sinna üheeuroste Jyski mängukellade kanti. Mugavaks kandmiseks on ta liiga kobakas, eputamiseks aga liiga tavaline. Minul jäi ta suusajope varrukasse alatasa kinni ja ma ei suuda kujutleda, kuidas sihukese saaks ööseks käe peale unerütmi mõõtma jätta.  Küll aga suudan kujutleda, mis juhtub randmega, millel on paaritunnise rattasõidu vältel seda jurakat hoitud. Ja raskevõitu on see ka, isegi minusuguse eksmaadleja jaoks.

Tore on see, et valida saab erinevate sihverplaatide vahel, kusjuures tundub, et vastavalt vahetub ka kasutusprofiil – matkajavaates pakutakse sulle menüüs maastikuga seotud valikuid, ärivaates kohtumisi ja märkmeid ja nii edasi. See on küll väga kasulik võte.

Kasutajaliides

Esmakordsel kasutamisel pakub kell keelevalikut, mille hulgas eesti keelt ei ole. Samas telefonist tulnud teavitusi kuvatakse ikka eesti keeles. Mis kasutusmugavusse puutub, siis intuitiivsuse ega sujuvusega Android Wear just ei hiilga. Seadistusi, nagu ka aku täituvust peab uurima nurga tagant, kusjuures mingitel arusaamatutel põhjustel kaob menüü aeg-ajalt lihtsalt eest ära ja asendub kellavaatega.

Samuti kuvab kell pidevalt teadet, et mobiiliandmeside on keelatud. Nagu ma seda ise ei teaks – mina ta ju kinni paningi. Ära see niisamalihtsalt ka ei kadunud. Mõnepäevase kasutusaja jooksul ma seda kohta üles ei leidnudki, kust annaks reguleerida, missuguseid teateid kuvatakse ja milliseid mitte.

Koostöö telefoniga

Paaritumine telefoniga käib kergesti, teavitused liiguvad kiiresti, kõnesid saab kella kaudu vastu võtta või tagasi lükata, sõnumid ja e-kirjad ilmuvad ka kella ekraanile. Ma küll ei kujuta ette, mis vägi sunniks mind läbi sellise lukuaugu kirju lugema, kuid vähemalt võimalus selleks on olemas. Samuti saab kella ekraanilt avada telefoni rakendusi, vahetada muusikapala ja ilmselt veel midagi.

Terviseandmed salves

Terviseinfo salvestub vaikimisi rakendusse Google Fit, mis ilmselt ei tee nendega peale Google’ile saatmise midagi asjalikku. Samme siiski loetakse, kuid nii kell kui telefonirakendus näitavad esimese hooga, et täna pole ma ennast üldse liigutanud. Aitäh, Google, väga motiveeriv.

Umbes veerandtunnise nihkega ilmuvad päevased sammud kõigepealt kellaekraanile, seejärel telefoni, siis kaovad vahepeal jälle ära, et ühel hetkel taas välja ilmuda. Optilisel põhimõttel töötav pulsimõõtja mõõdab pulssi ainult siis, kui seda talle öelda. Võib-olla tehakse seda käimise või jooksmise käigus ka automaatselt, kuid vastavat featuuri mul avastada ei õnnestunud.

Samuti tundub, et mu pulsiandmed ei salvestunud kuhugi, nende ajalisse graafikusse paigutumisest rääkimata. Samuti ei õnnestunud mul avastada rakendust, mis selle kellaga koostöös mu une kvaliteeti mõõdaks – isegi kui ma olnuks nõus selle nimel toda kellakolakat ööseks käe peale jätma. Üldse, paistab, peale sammude seal midagi automaatselt ei loetud – kahekilomeetrisest koju kõmpimisest peeti füüsilise koormuse ajana salvestamise vääriliseks ühel päeval kaks, teisel aga koguni 11 minutit.

Pigem tüütu...

Kas ma soovitaksin sellist seadet endale päriselt osta?

Ainult juhul, kui teil selle natuke alla 300 euroga tõesti midagi paremat peale hakata ei ole. Kellas kuvatavad teated ja märguanded on pigem tüütud, üldine kasutusloogika pigem lonkav, kasutajaliidese käitumine pole päris etteaimatav – mõnikord näidatakse menüüsid üht, siis jälle teistpidi, sihverplaat kord tumeneb ise, siis jäätab kellakontuuri ka öösel pimedas helendama, vahel ärkab pimendatud kell randmeliigutuse peale, vahel mitte ja nii edasi.

Sensorite täpsust ma ei mõõtnud, kuid näiteks pulsi lugemid olid minu tavaliste näitajatega võrreldes liiga madalad, samuti oli teekond koju umbes 500 sammu võrra pikem kui sealt tagasi.

Lisafunktsioonid? Ma tõesti ei suuda kujutleda, et keegi võiks läbi selle lukuaugu pilte või filme vaadata, mängimisest ja kontoritööst rääkimata. Loetletud funktsioonide jaoks on see ekraan ikkagi liiga väike, mugavaks kandmiseks aga, nagu ülalpool öeldud, liiga suur.

 

TEHNILISED ANDMED:
Nutikell LG G Watch R

Hind: 279 eurot (Elion)
Ekraan: 1,3-tolline, ringikujuline, P-OLED
Protsessor: Qualcomm Snapdragon 400, 1,2 GHz
Operatsioonisüsteem: Android Wear
Võrk: Bluetooth 4.0
Mälu: 4 GB eMMC / 512 MB RAM
Aku: 410 mAh
Mõõtmed: 46,4 x 53,6 x 9,7 mm
Kaal: 62 g
Sensor: 9-teljeline (güro, kiirendusandur, kompass), PPG (pulsimõõtja), baromeeter
Vastupidavus: tolmu- ja veekindel (IP67)
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.