Google Glass on küll surnud, kuid võib varsti uuesti sündida | AM.ee

Google Glass on küll surnud, kuid võib varsti uuesti sündida

2012. aastal esimest korda Google´i poolt esitletud ja "maailma muutvat" seadet Google Glass enam pole. Leige vastuvõtt ja mõnes kohas lausa Google´i prillikandjate ehk "Glasshole´ide" ärakeelamine pani pikapeale tehnoloogiahiiu ümber mõtlema ja Google Glassist sai järjekordne projekt, mis vaikselt sahtlisse tagasi libistati.

Kuid mitte lõplikult. Nii nagu omal ajal Segwayga, millele tootja ennustas kaherattalisele helget tulevikku kõnniteedel jalakäijaid tööle viimas, sai ka Glass sooja vastuvõtu mitte tavainimeste, vaid mõnede spetsialistide seas. Kui Segway massidesse ei jõudnudki, kuid leidis koha politseinike, lennujaamatöötajate ning (Tallinna näitel) ka turismiatraktsioonide juures, siis Google Glassiga näib minevat üsna samamoodi. Google taipas seda ka - teatud ärialadel võib ju neist klaasidest palju abi olla. Ja need alad on näiteks meditsiin, ehitus ja tööstus. Miks mitte ka politsei.

Paar kuud tagasi vihjatigi siin, et uus Google Glass "Enterprise Edition" on tulemas järgmise aasta alguses ja on "kokkuvolditav, veekindel ja vastupidav töövahend".

19. jaanuar 2015 oli viimane päev, kui sai endale veel osta "laiatarbe" Glass Explorer Edition´it. Ettevõtte versiooni saab osta ilmselt alles 2016. aastal või kui veab, juba selle aasta lõpus. Sel aastal on juba palgatud hulk kõvasid tegijaid Project Aura kallal töötama, mis olevat just Google Glassi teise tulemisega seotud: Amazoni Lab126 arendajate, Nest´i tegevjuhi Tony Fadelli ja Ivy Rossiga valmib Project Aura nime all ilmselt isegi juba aasta lõpuks midagi käegakatsutavat ja silmaga vaadatavat.

Mida uut? Kolm olulist uuendust Google´i prillide juures

1. Uus Google Glass Enterprise Edition saab tõenäoliselt Inteli kiibistiku, millega pikendatakse aku tööiga. Üks suurimatest puudustest oligi tehnoloogiliste prillide aku imekiire tühjenemine. Uus protsessor kuumeneb ka vähem.

2. Glass´i kinnitus saab samuti olema teistsugune. Wall Street Journal kirjutab, et hingede süsteem on pigem selline, et Glass´i oleks võimalik kinnitada (ehitus)prillide või kiivri külge ja sangasid saaks kokku panna nagu tavalistel prillidel. Senise Glass´i suur puudus oligi ebamugav kandmine kas prillidel või ninal. Kipakas konstruktsioon ei tahtnud ees püsida ja purunes kergesti. Uus seade saab olema ka vee- ja põrutuskindlam.

3. Kolmas oluline uuendus on klaasprisma suurendamine, mis silma ees virtuaalset ekraani näitab. Ilmselt oli Google Glass´i kandjate jaoks kõige vastikum kõrvalnäht peavalu, mis tekkis ühe silmaga kogu aeg üles vaadates. Kitsas prisma asus ju silma kohal, et otsevaatamise vaateväljale mitte ette jääda. Suurem prisma hõivab küll suurema vaatevälja, kuid on paremini ja mugavamalt jälgitav. Võimalik, et see prisma on silma ette keeratav nagu keevitajamask, kui vaja "ekraanilt" midagi vaadata.

Suvel läbis FCC kontrolli üks Google´i seade, mis võiski olla uus ettevõtte Google Glass, spekuleerib Droidlife. Seadme omadustest on teada, et see toetab Bluetoothi ühendust, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac nii 2,4 GHz kui 5 GHz sagedustel, omab sisseehitatud akut ning kannab "koodnimetust" GG1 - mida see muud võiks tähendada kui Google Glass´i? :)

Ja nii see kõik algas...:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.