HP printer või õigemini kombain (skänner on ka komplektis koos kopeerimisfunktsiooniga) Envy 120 on ilus, keskmisest natuke kallim nii osta kui pidada, kuid lihtne kasutada ja väga kompaktne.
Kombain on disainitud selliselt, et esimest korda (või peaaegu esimest korda, sest mõne ilusama on teinud ka Canon) võib öelda, et printer sobib ka läbimõeldud disainiga stiilsesse kontorisse hästi. Või stiilsesse koju.
Kogu kombain on madal, keskmise muusikakeskuse, Blu-Ray mängija või Hi-Fi võimendi mõõtu must läikiv kast. Ooteasendis ongi tegemist täieliku kastiga. Esipaneel sõuab vajadusel vaikselt üles, paljastades taga peidus oleva paberisahtli ja väljastussahtli. Läikiv pind kogub küll tolmu ja sõrmejälgi, aga selleks on ka väike mikrokiudlapike kaasas, et asitõendid siledalt pinnalt peale kasutamist kustutada.
Nii pisikeses kombainis on ka väga pisikesed tindikassetid. Värvid asuvad ühes, must teises potis. Mõlemad tindipead on tikutoosist natuke suuremad kapslid, värviline kestab 165, must paarsada lehekülge. Seega – trükid paaris eksemplaris oma diplomitöö välja ja ongi kassett tühi. Üks kassett maksab 17 eurot (Elion), seega lehe hinnaks tuleb ca 9-10 senti. Ja ega paberisahtelgi teab mis kummist ole – vaid 80 lehte mahub sinna.
See printer pole seega mõeldud tõsiseks paberitööks, vaid kas koju aeg-ajalt mõne värvifoto väljaprintimiseks või kuhugi eesruumi harvaks, kuid efektseks kasutamiseks, peaasi, et oleks kena ja sobiks Maci ja iPhone´iga. Esipaneeli taga on muide ka spetsiaalne USB-pesa iPhone´i laadimiseks. Aga eks saab ka muid telefone laadida, juhendis on miskipärast just iPhone´i mainitud.
HP on üks neist paljudest IT-firmadest, mille jaoks Eesti on vähearenenud ja väheoluline IT-riik, ükskõik mida meie ja meie president meie e-riigist ka ei mõtleks. Läti ja Leedu on riikide valikus traditsiooniliselt esindatud, nii nagu paljude teistegi tootjate juures, Eesti aga peab ootama oma järge üheskoos kolmanda maailma riikidega.
Seega pole ei eesti keele ega Eesti regiooniseadeid sellel kombainil olemas. Valime inglise seaded.
Robootikat on hea disainiga ohtralt kaasa pandud. Võtame printeri käivitamise – vajutades paberivahetusnupule, tõuseb esipaneel vaiksel mootorisurinal üles ja selle alt printeri sisemusest sõidab samuti elektromehaaniliselt välja paberisahtel. Nagu Blu-Ray pleieri plaadivahetus.
Kui midagi välja trükkima hakatakse, ei maksa esimesel korral ehmuda – ka väljundsahtel sõidab masina sisemusest välja, et väljuv paber vastu võtta. Muidu väljundsahtlit polegi näha.
WiFi printeri seadistamisega saab hakkama nii plaadilt kui printerist. Imelisel kombel tunneb ka peagi ametliku toe kaotav Windows XP uue masina ära. Windows 7-ga läheb kauem – võrgust tuleb printer üles leida ja installimine kestab ka kauem.
See on väga vaikne kombain. Magamistuppa just ei sobi veel, aga elutoas ei häiri teisi telekavaatajaid. Selleks olevat ehitatud sellele kombainile spetsiaalne akustiline korpus – et tindipeade askeldamist sisemuses ja mootorite kõrinat vähem välja kostaks.
Väljatrükiga läheb kaua – tegemist on ikkagi ilumasina, mitte töörügajaga. Üks tavaline foto tuleb välja veidi enam kui kahe minutiga. Kvaliteet on fotol päris hea. Automaatse kahepoolse trüki võib ka plussina kirja panna.
Skanner on HP kombainis eriline – läbipaistva kaanega. Nii saab vaadata, kuidas skannitav asi alusele jäi. See tuleb asetada alusele pilt ülespoole ja läbipaistev kaas kinni panna – efektne on näha, kuidas skanneripea vaikselt töötab. Valgusreostust selle alt välja ei paistagi.
Skannimine päris paberi servani A4 lehel ei ulatu, nii 3-4 millimeetrit jäetakse valgeks.
Lisaks saab tulemuse skannida e-postile, printida fotosid otse mälukaardilt neid enne LCD-ekraanil vaadates ja välja valides ning e-print on ka olemas – kas mobiililt, tahvlilt või mõnelt muult kaugemalt seadmelt.
Androidile ja iPhone´ile on vastav äpp olemas, HP juba aastaid kasutusel olev printerile e-postiga saatmine töötab samuti. Printerile on omistatud HP poolt unikaalne e-posti aadress ja sellele lisandiga meile saates trükitaksegi printeril asi välja. Siis küll automaatsete seadetega.
WiFi Direct tähendab, et kui kontoris pole WiFi ruuterit, saab mõne WiFi Directi toetava seadme pealt otse üle õhu printerisse väljatrükiks faile saata. Uuemad nutitelefonid ja tahvlid suudavad WiFi Directi kaudu faile saata.
Veebiäppid on ka sellel võrguprinteril, nagu HP-l juba aastaid on olnud. Lastele värvimislehtede väljatrükkimiseks, Sudoku lahendamiseks, jooneliste lehtede väljatrükiks, kalendrite ja kutsete trükiks jne.
Kellele sellist printerit vaja? Suurele printijale ilmselt ei ole sellest kombainist palju abi. Iga paarisaja lehe tagant tuleks tindipäid vahetada ja see oleks tüütu. Harva esinduslikult trükkida võiks aga kodukasutaja, mõni väikefirma (kus igapäevaselt on kasutusel mõni odav mustvalge printimismasin) või esindussalong, kus ka päevas ehk mõned lehed ainult vaja paberile saada.
TEHNILISED ANDMED
Kontorikombain HP ENVY 120
Hind: 292,5 eurot (MarkIT)
Prinditehnoloogia: HP Thermal Inkjet - 4 tindiga (3 + 1)
Maksimaalne kuukoormus: 1000 lehte
Soovitatav maht kuus: 400-500 lehte
Kopeerimiskiirus: 28 lk/min (m/v) kuni 23 lk/min (värviliselt)
Kopeerimise eraldusvõime: 600x300 punkti tollile (m/v) kuni 600x300 punkti tollile (värviline)
Trükikiirus: 28 lk/min (m/v) kuni 23 lk/min (värviliselt)
Prindi eraldisvõime: 1200 punkti tollile (m/v) kuni 4800x1200 punkti tollile (värviliselt)
Skannimise eraldusvõime: 1200x1200 punkti tollile
Printeri ekraan: 4,33-tolline
Skannimise originaali maks suurus: 216x297 mm
Meedia suurus: 76,2x127 mm kuni 215x297 mm
Sisendsahtli maht: 80 lehte
Väljundsahtli maht: kuni 25 lehte
Automaatne kahepoolne printimine: jah, olemas
Ühendused: PC-ga USB 2.0 abil, WiFi (n), printimine SD mälukaardilt, HP ePrint
Mõõtmed: 42,9x33,6x11 cm
Kaal: 7,98 kg
PLUSSID:
+ kompaktne, ilus
+ vaikne
+ pildikvaliteet on üle keskmise
+ skannimine läbipaistva kaanega
MIINUSED:
- kallis väljatrüki hind
- keskmine (või alla keskmise) kiirus
- väikesed söödu- ja väljastussahtlid