Google on juba aastaid arendanud oma operatsioonisüsteemi ja sülerit, mis selle kerge tarkvara ja veebipõhise keskkonna kenasti odava hinnaga ära mahutaks.Kui veel 2012. aasta lõpul pani Chromebook õlgu kehitama, siis uus viimased väljatulnud Chromebook Pixelid võiks juba olla päris head odavad tööriistad. Muidugi laiub Chromebooki ostulehel kiri, et meie riigist seda (veel) osta ei saa.
Odavus on muidugi tinglik mõiste, sest arvuti maksab USA-s 999 dollarit, mis tundub pigem ikka kallivõitu. Aga selle raha eest midagi ka saab peale Chrome OS-i. Protsessoriks on odavamal mudelil Inteli Core i5 (2,2 GHz, Broadwell-U), mälu 8 GB ja välkmälu 32 GB (SSD). Kallim, 1299 dollarit maksev mudel on Intel Core i7-ga, 16 GB mälu ja 64 GB SSD-ga. Mõlemal on Inteli HD Graphics 5500 graafikakaart.
Kuid Google on Apple´i uue MacBooki väljatuleku ajal ka ühe üsna sarnase asjaga hakkama saanud pistikumajanduses: nimelt tuleb toide arvutisse uue universaalse USB Type-C kaudu. See mõlemit pidi pessa sobituv pistik toimib ka muude USB-d vajavate seadmete ühenduspesana. USB Type-C annab kuni 100 vatti võimsust ja nii nagu Apple ja Google nüüd seda kasutavad, on lootust, et ka toiteplokid lõpuks ometi standardiseeruvad, nagu seda tegid mobiililaadijad mõned aastad tagasi. Muidu on ju igal tootjal oma jämeduse, kuju ja polaarsusega laadijaotsad, mis kunagi ei ühildu ega sobi. Veel parem - tulevikus äkki on mobiilil ja süleril hoopis üks ja sama laadija.
Üks puudus selle uue universaalse pistiku juures on ka - pole veel monitore, võrguseadmeid ja mälupulki, mis USB Type-C külge ühenduvad. Vaja on hulka adaptereid. Ja nii nagu Apple, nii ka müüb Google rõõmuga neid lisasid: 12,99 dollari eest üleminek tavalisele USB-le ja 39,99 dollari eest üleminek Displaypordile või HDMI-le.
Muus osas aga Pixeli juures väga palju ei muutunudki. Ekraan on päris suure eraldusvõimega - 2560 x 1700 pikslit, mis mõned Chrome OS-i nupud päris pisikeseks jätab. Nii räägivad esimesed testijad. Ja aku kestab 12 tundi.