Lugejaküsitluse tulemused: mida lugejad tahavad | AM.ee

Lugejaküsitluse tulemused: mida lugejad tahavad

Ongi käes aeg teha lugejaküsitluse kokkuvõtteid ja lõpus ka Skype´i komplekt välja loosida.

Vastajaid oli kokku 30 ja kõige rohkem, nagu veebiküsitluse puhul arvata võis, oli veebilehe pidevaid jälgijad (40%). Paberajakirja loevad 27% ja Facebooki lehel käivad 18% vastanutest.

Milliseid teemasid loevad need lugejad esmajärjekorras? Valik on lai, näiteks huvitavad erinevate toodete arvustused ja mobiiltelefonid, Linux, veebiga seotud teemad, laboritestid, toodete ülevaated, Android, IT firmad ja IT inimesed.

Rubriikide kaupa aga tõusis edetabelis loetumate tippu uudisterubriik, mida loevad 90% vastanutest (eks jah, veebis on uudiste osa ka kõige suuremalt esindatud). Arvamus ja "eksperdid hindavad" on ka väga loetud, kõige vähem näis huvitavat "uues ametis" ning inimeste ja firmalugude rubriik.

Kellele on Arvutimaailm suunatud? Ise arvame kirjastuses, et IT otsustajale, kes teeb ettevõttes olulisi IT alaseid otsuseid (olgu see siis IT eest vastutav spetsialist, firmajuht ise või eraldi IT-juht). Lugejad aga arvasid, et päris suur võiks olla see sihtrühm, kellele ajakirja tehakse: IT spetsialist (kordus kõige rohkem), nohik ja tehnikasõltlane, innovatsioonihuviline, IT juht, 16-80 aastane.

Arvutimaailm on küll kättesaadav sotsiaalvõrkudes, kuid uut numbrit tahaksid lugejad kätte saada heameelega ka mobiilist (32%) ja mis natuke üllatas - e-posti uudiskirjana (26%). Mis aga nii väga ei üllatanud, oli üsna vähene huvi tasulise veebi vastu (5%).

Veel sooviti, et vanemad PDFid võiks olla allalaaditavad (mõned juba on nähtavad - issuu.com/arvutimaailm) ja sisu võiks Digitunnis ka tutvustada. Arvutimaailma igakuiste ürituste suhtes oli olek ebalev ehk rõhuv enamus arvasid "võib-olla".

Nagu hiljuti ühel poliitikateemalisel üritusel tõdeti, pole IT haridus lulilöömine ja nii on ka täpselt pooled Arvutimaailma lugejatest omandanud kõrghariduse, et keerulisest arvutivärgist aru saada. Vanus aga jaotus selle väikese valimi peale järgmiselt: kuni 16 - 8%, 16...24 - 8%, 25...34 - 35%, 35...44 - 46% ja seekord üle 45 - 0% vastanutest.

Ameti poolest olid vastanud nii õpilased, tudengid, peaspetsialistid kui juhid. Kõige rohkem kordus ametina IT spetsialist. Aga oli ka müügimehi, keevitajaid, juriste, konstruktoreid.

Lisaks kuivale statistikale, mida ankeedid pakkusid igast nurgast analüüsimiseks, on muidugi üks huvitavam osa soovitused toimetusele. Sellest rubriigist leidis huvitavaid nõuandeid. Näiteks:

"Rohkem konkreetseid lahendusi/juhendeid nagu oli AM-is 10 aastat tagasi. Läpakate ja wifi seadmete teste vähem. Huvitaks ka telekommunikatsioonilahendused ja arengusuunad. Üks rubriik võiks olla konkreetselt tehniliselt ühe teema põhjalik läbivõtmine (CDMA, LTE, VoIP jne)."

"Kas oleks võimalik, et tüüplugeja Olevi asemel tuleks mingi parem nimi, näiteks Tom või Toomas :) Mulle endale meeldib rohkem lugeda ülevaateid erinevatest toodetest, programmidest jne ning erinevad õpetused, kuidas erinevaid programme kasutada."

"Androiditarkvara puudutav info võiks olla kuskil ühes kohas kättesaadav." (veebis ongi juba midagi, Androidiblogi - toim)

"Jätkake samas vaimus!"

Aga üks asi on veel jäänud - loosimine. Nagu lubatud, läheb kontaktaadressiga vastanute vahel loosi üks spetsiaalne Skype-komplekt veebikaamera, kõrvaklappmikrofoni ja krediidikupongiga. 

Fortuuna öeldud Random(23) andis tulemuseks Tanel.E, kellega võtab toimetus ühendust auhinna kättetoimetamise osas. Palju õnne!

Toimetus aga asub nüüd värskete nõuannetega varustatult tööle märtsinumbri kallal, mis juba mõne nädala pärast peakski valmis saama.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.