Aastane test: LG Arena | AM.ee

Aastane test: LG Arena

Aastane test: LG Arena

Alates maist 2009 testisime ühe aasta LG Arenat. Blogi annab teada, kuidas Lõuna-Korea tootja uus lipulaev vastu pidas ja kui mugav on see töötelefonina. Multimeediatelefon, mis nagu iPhone´gi on mahtuvusliku mitmikpuute-ekraaniga, sisaldab nii WiFit kui GPS-i, head ekraani ja tugevat metallkorpust. Test lõppes aasta hiljem, mais 2010.


Aastane LG Arena - kriimudega, kuid endiselt tugev

Hakkabki aasta täis saama ajast, kui alustasime metalse LG Arena testimist. Nagu arvata võis, pidas tugeva metalse korpusega telefon selle aasta hästi vastu. Kerged kriimud leiab küll nikeldatud esipaneeli äärelt ning ühe väikese mõlgi monoliitselt alumiiniumist tagakaanelt, aga ekraan on praktiliselt kriimustustevaba ja nupud töötavad sama hästi kui uuena.

Ekraani katab küll n.ö tehasekile, kuid seegi on nii hea, et kriimustusi ei pole. Vaid mõned õhumullid on servadesse aja jooksul tulnud, aga ekraanini need ei ulata. Akugi peab väga hästi vastu, olulist tööaja lühenemist aasta jooksul pole toimunud.

LG Arena rakendustepoes

LG nagu ka teised mobiilitootjad hoolitseb selle eest, et nende mobiilidele oleks ohtralt saada rakendusi. LG Arena puhul tuleb piirduda java ja flash-rakendustega, mille jaoks on LG-l oma pood. See tähendab, et sealt saab kindlasti LG telefonidele sobivaid programme, sest mitte kõiki java- ja flash-tarkvarad LG telefonidel ei tööta. Isegi üsna paljud levinud Java programmid ei taha LG riistvaral korralikult käima minna. Sellepärast on näiteks LG Arena omanikel hea just poest asju vaadata.

LG Arenaga metsas

Aastane test LG Arenaga on vahepeal talvises vaikuses elanud, kuna midagi huvitavat pole juhtunud. Telefon ootab endiselt Flash mälu uuendust, kuna ei ole võimalik internetiseadeid muuta või kustutada ja USB kaabliga sünkroniseerimine ei tööta. Sellepärast pole võimalik ka ise kodus tarkvara uuendada. Kui uus tarkvara peal, saame rääkida, mis läks paremaks ja mis mitte.

Seni aga sai LG-ga matkal käidud. -7 kraadi pakast, lumised metsad, jää, niiskus. Kõik see paneb tavalised telefonid ja nende akud tõsisele proovile.

LG Arena ei taha unustada. Ja siis jälle unustab pidevalt

Aastase LG Arena testi blogis on tükk aega olnud vaikus. Nõutukstegev vaikus. Põhjus selles, et paarile probleemile ei ole õnnestunud lahendust saada. Ja nüüd, lugedes, et Volkswageni tehasest väljuvatesse autodesse tuleb sisse LG elektroonika, võiks tekkinud mured südamelt ära rääkida.

Esiteks, üks viga, mida Volkswageni toodetavate Škodade, Seatide ja Volkswagenite sisse ei tahaks, et satuks, on LG omadus teatud seadeid kuhugi niimoodi kirjutada, et neid enam muuta ei saa. Kasutajajuhendit kui sellist LG-l praktiliselt pole ja sealt abi ei saa. Ka veebist polnud lahendust leida. Ning isegi LG Electronicsi enda spetsialist, kes resideerub Riias, pole viimase kuu jooksul midagi vastanud. Seega tirime probleemi avalikkusse ja küsime, kas teab ehk keegi lahendust.

LG Arena tunnistati aasta kõige rohelisemaks telefoniks

Euroopa suurim ajakirjanike multimeedia-assotsiatsioon EISA tunnistas aasta kõige rohelisemaks telefoniks LG Arena (KM900). Mõtleme, mis võis siis ajakirjanikke selle telefoni juures nii otsustama panna.

Pressiteade ütleb:

Ajakirjanike hinnangul on LG Arena (KM900) lisaks suurepärasele välimusele ka praegu turul olevatest täisfunktsionaalsetest mobiiltelefonidest kõige keskkonnasõbralikum. “ARENA kuulub parimate sekka oma keskkonnasõbraliku pakendi poolest, aga on eeskujuks ka komponentide ja materjalide rakendamise poolest,” selgus SIMS Recycling analüüsist. EISA kaaskirjas tunnistati, et ARENAs on ühendatud ilu ja intelligentsus, mis teevad temast tõeliselt rohelise mobiiltelefoni.

LG Arena lisaprogrammid - valik on väike

12. juuli

Mida muud teha ühel mitte veel nii sumedal, kuid soojal juuliõhtul, kui äsja on tulnud väike äike ja linnud karjuvad kõrvulukustavalt? Loomulikult, on õige aeg sukelduda oma telefoni lisarakenduste hankimise karuselli.

LG Arenal pole eriti mingeid sotsiaalvõrgu-tarkvarasid: ei saa temaga ei skaipida ega Twitterisse postitada, MSNist ja Facebookist rääkimata. Mänge ka vaid mõni üksik. Lihtne otsing andis tulemuseks foorumi, kus midagi LG Arenale siiski soovitatakse. Nimekiri on väga lühike. Aga tulemuseks väike pakett LG Arenat kõvasti täiendavaid rakendusi. Probleem on nimelt selles, et LG on teinud oma opsüsteemi ja see toetab vaid Java-rakendusi, kuid mitte kõike. Sellepärast tuleb katse-eksituse meetodil proovida, millised just Arenal jooksevad. Seal foorumis on need, mis töötavad, ära toodud.

LG Arena auhinnatud kasutajaliides - 3D S-class

6. juuli

Kuna vahepealsed päevad on möödunud telefoni peamiselt helistamiseks kasutades, siis midagi uut aastase mobiilitesti blogisse lisada polegi. Aga kuna tuli üks uudis LG Arena kasutajaliidese kohta - nimelt see võitis disainiauhinna, oleks paras aeg rääkida selle nutika puutetelefoni kasutajaliidesest.

Tõesti-tõesti, kasutajaliides on kena ja suhteliselt lihtne. Mõni asi siiski vajab ülesotsimist, näiteks numbriklahvidega ekraan telefoninumbri valimiseks enne helistamist. Aga muidugi harjub kõigega ja mõne nädalaga on vajaminevad nupud käe sees ja leiab poolpimesi üles kust iganes.

Jälle LG juures tagasi

1. juuli

Peale Nokia N97 katsetamist on LG juures hakanud juba üht-teist rohkem meeldima.

Esiteks on LG Arenal väga hea ekraan. Selge ja mahtuvusliku puutega ehk väga hea tundlikkusega. Teiseks - kaamera on suvises õhtupäikeses üsna korralik. Varjud joonistas ilusti välja, läikivad pinnad ei põlenud üle. Tundub, et ongi tegemist kaua harjumist nõudva telefoniga. Meilikliendi ja brauseriga aga võib edasi viriseda - nendega pole ikka veel täielikult harjunud.

LG Arena uued üllatused

11. juuni

Et ikka objektiivsed edasi olla, toon välja nii ühe suure miinuse kui suure plussi, mis veel LG Arenaga on selgunud.

Halb siis kõigepealt.

Nimelt jooksis kinni see telefon. Jooksis nii kinni, et tuli aku tagant võtta. Mis teha - ikka juhtub. Aga mida ei tahaks, et juhtub on see, et peale aku eemaldamist ja tagasipanekut (aku oli eemal mõned sekundid) kadus telefonist kogu kontaktide andmebaas. Jäid vaid SIM kaardil olevad numbrid. See on küll karm viga. Pidin selle lolluse pärast koju jooksma kontakte arvutist taastama. Ja siis tuli käsitsi uuesti lemmikud ja kontaktide pildid lisada, sest neid LG PC Suite ei taastanud. Pigem pakkus välja, et kustutab ka arvutist, kui oli valitud kahepoolne sünkroniseerimine.

LG Arena - helistab korralikult, pildistab enam-vähem

Pilt LG Arenaga27. mai

On juba kolmas päev selle telefoniga, aga kka ei ole aru saanud, miks LG oma opsüsteemi tegi, kui see tunduvalt vähem igasuguseid asju toetab ja on aeglasevõitu ikkagi. Käisime muuhulgas ka ka väljas pildistamas ja helistamine õnnestus samuti.

Kontakte otsida saab otsingus tähti sisestades. Teine variant on kerida nimekirja. Kuid 500-nimelist nimekirja viibetega ekraanil kerida on tüütu. Servason küll üks lapats, mis peaks kiiremini kerima nimekirja, aga kui kiirelt ja kuhu temaga välja jõuab, see nõuab ilmselt tunnetuse treenimist. Kohe see kiirkerimine ei õnnestu. Otsing võiks ka lihtsamalt töötada, nt esitähtede järgi. Ja kuigi Outlookist salvestatakse kontakti juurde ka firmanimi, ei saa firmanime järgi otsida.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.