Droonid tiirlevad juba tüütult palju avalike ürituste ja isegi tagaaedade kohal, kurdavad inimesed. Oled just oma aia privaatses nurgas maha visanud, et vabalt päikest võtta, kui tüütu piniseja taevasse ilmub. Mida teha?
Korea teadus- ja tehnoloogiainstituudis (vaata pabereid siit: Korea Advanced Institute of Science and Technology) töötati välja tõhus moodus, mis võõra ja tüütu privaatsust rikkuva drooni ilma erilise tseremooniata alla sadada laseb. Vaja on kõlarit ja helilainet. Dokumendis, mis ülaltoodud lingil avaneb, on tööpõhimõtet lähemalt selgitatud. Kuna multirootorid kasutavad asendi fikseerimiseks küroskoopi, mis on tundlik teatud sagedusel (resonants-sagedusel) helilainetele, ongi lahendus lihtne. Droonile tuleb suunata kõlar ja lasta sellest (inimese tajumise piirest kõrgemal) helisagedusel heli ning ongi õhulend lõppenud.
Teoorias on kõik ilusam, kui praktikas. Instituut katsetas resonants-sagedustel heli vahetult drooni juures ja see töötas tõhusalt, aga kuidas tabada helilainega kõrgel õhus lendavat lennumasinat? See küsimus tuleb lahendada juba praktikutel. Ilmselt on piisava võimsusega ja piisavalt suunatud helilainega võimalik seda teha. Samas on droonitootjatel tulevikus võimalik güroskoopi vastavalt varjestada, et heli selle andureid mõjutada ei saaks.