Meie oma IP-aadressi ja .ee-domeeninimega arvuteid enne 15 aasta tagust märtsikuud ei olnudki.
Apple tahab müüa muusikat ilma DRM-ita
Paar nädalat tagasi postitas Apple’i CEO Steve Jobs firma veebilehele tagasihoidliku pealkirjaga essee “Mõtteid muusikast“ (“Thoughts on Music“), mille läbivaks ideeks on vajadus müüa muusikat ilma kaitsva DRM-ita.
Stephen E. Arnold: unustage lingifarmid!
Asjatundja andis mõned retseptid, mismoodi internetis silma paista.
New Orleans võõrustas üritust SolidWorks World 2007
Maailma suurima 3D CAD/CAM-tarkvara tootja Dassault Systemes SolidWorksi selle aasta tippüritus toimus veebruaris ajalooliselt kuulsas New Orleansi linnas.
Arvutimaailm 10 aastat tagasi
Western Digital maha saanud erakordselt suure kõvakettaga – 4 GB, ja muid vapustavaid uudiseid Arvutimaailma numbrist 2/97.
FOOKUS
Kas torud peavad vastu?
Aeg-ajalt ehmatatakse inimesi uudistega sellest, kuidas internet kohe kokku kukub, sest videote vaatamine ja skaipimine ajab sidekanalid umbe ning saabub maailmalõpp.
KOLUMN
Marek Põldots "IT-sektor kui Eesti majandusarengu teenäitaja"
Suuremad tarkvarafirmad on astumas Eesti majanduse uude ajajärku, kus süsteeme disainitakse siin, kuid teostusse kaasatakse tööjõudu väljastpoolt.
INIMESED
Õlletehase asemel IBM-i
Peale Nõukogude Liidust põgenemist ei olnud töö leidmine Rootsis lihtne. Valdo Randpere oli valmis vastu võtma ükskõik mis töö. Juhtus nii, et tänase IBM Eesti juhi esimeseks tööks sattus reklaami müümine arvutiajakirja.
"Minu esimene..."
"Minu esimene..."
Toomas Kadarbik meenutab oma esimesi kokkupuuteid arvutiga.
FIRMA
Netikuller trügib välisturgudele
Välismaised netikauplused ei hooli sageli siitnurga klientidest ega anna võimalust asju osta. Appi tuleb Netikuller, kellel on kasutada rida välismaiseid krediitkaarte.
Eesti Web 2.0: Toggl.com
Eesti Web 2.0: Toggl.com
Eestimaine ajaarvestusteenus on läinud laia maailma õnne otsima.
LABOR
Kõvad vedelkristallekraanid
Neli LCD-ekraani neljalt erinevalt tootjalt võtsid mõõtu tavakasutajate 19-tolliste pildinäitajate kategoorias.
Disainklaviatuur suhtleb vabalt ka pihuarvutiga
Logitechi diNovo EDGE Bluetooth klaviatuur on tootja väitel kõige täiuslikum klaviatuur.
Sõbralik kohtumine klassikuga
ThinkPad T60 juures pole unustatud konservatiivseid kasutajaid, kes tahavad endiselt musta, turvalist, vastupidavat ja head sülearvutit.
Kõige ilusam Skype’i kõlartelefon
Logitechi Quick-Call USB Speakerphone on kahtlemata väga ilus lauale asetada, kuid ka näiteks koosolekuruumis mitmekesi tasuta internetikõnet tehes on ta asjalik tööriist.
Garmin Nüvi auto GPS laseb reisil nautida mööduvat ümbrust
Olid ajad, kui reisi lõpp-punkti aitas jõuda kirbukirja täis teedeatlas, mis oli lahtivoltimisel auto kapoti suurune. Häälega juhiseid andvad GPS-seadmed lubavad selle vaeva unustada.
Sülearvuti võrgukettal lebamas ehk HP NAS-dokk
Kui tegemist on eriti väikese firmaga või eriti tähtsa töölauaga, on HP 3-in-1 NAS Dock just õige asi, mille külge oma sülearvuti kinnitada.
Infokiirtee mobiilivõrgust
Tele2 pakub eelseadistatud HSDPA- toega USB-modemeid, mis teoreetiliselt võimaldavad üle mobiilivõrgu andmeid liigutada mõnemegabitise kiirusega.
Smartlinki terminal – retro uues kuues
Vana taaselustamisele ehk terminallahenduse tagasitoomisele on kaasa aidanud Eesti firma Artec Systems oma uue terminalikarbiga ning samuti kodumaine ettevõte Smartlink, kes sellele tarkvara tootis.
Failitootja mitteprofessionaalile
Filemaker Pro tekitas karbist välja võttes veidi segadust – milleks see tarkvara küll on, kellele mõeldud? Ligi 30 programmimoodulit teevad asju seinast seina, aidates nii börsianalüütikut kui koduperenaist.
Kõik, mida vaja kaasa võtta
Samsungi uus nutitelefon SGH-i600 on vaatamata oma üliõhukesele disainile kogunud endasse kõik olulised omadused, mida üldse kaasas vaja kanda.
LAHENDUSED
Tugitoolist juhitavad printerid töötavad printerihalduslahendustega ning hoiavad kokku jalavaeva ja raha.
Identiteedihaldus koondab ja juhib kasutajaõiguseid
Ettevõtete IT-arhitektuur on tihti erinevatest süsteemidest kokku pandud ja väga kirju, milles võib kasutajate kontode haldamine olla paras peavalu. Samas saab neid süsteeme omavahel integreerida. Selleks on loodud identiteedihaldus (Identity Management).
Millal on õige aeg minna üle Windows Vistale?
Uuringute järgi läheb Windows Vistale üle 86% ettevõtetest. 26% nendest oli juba eelmise aasta novembris olemas kindel plaan, kuidas ja millal seda teha.
Tõsine alternatiiv XP-le
Suse Linux.
RSS taskusse
Telefon uudiseid lugemas.
TURVA
Kui puhver üle uputada, II
Seekord selgitame puhvri ületäitumisega kaasnevaid rünnakuid praktika kaudu ja teeme olulise katse, mille tagamaade lahtiseletamine jääb järgmiste artiklite teha. Ehk on selline “käed valgeks” lähenemine vastuvõetav. Vajalik on eelteadmine kuueteistkümnend-süsteemst.
REPORTAAŽ
Arvuti teine elu
Arvutimaailm jälgib, mis saab arvutitest siis, kui neid enam kontoris ei vajata.
VÄLISMAA
Amazon eneseotsinguil
Internetikaubanduse pioneer on küll väga tuntud, kuid äriliselt mitte nii edukas.
TEOORIA
Operatsioonisüsteemi valik, VI
Vaatluse all on Mandriva Linux.