Intel tõi 28. jaanuaril avalikkuse ette info oma uuest 45 nm tehnoloogiast.
Makseterminal mängib Tetrist
Cambridge'i Ülikooli andmeturbe uurimisgrupi liikmed kirjeldasid hiljuti oma ajaveebis uut rünnet kiibiga pangakaartide makseterminalide vastu. Nad ostsid eBay’st tavalise makseterminali, vahetasid selle sisu välja ja panid aparaadi Tetrist mängima.
Skype’i kaasasutajad investeerivad MarkIT-sse
Ambient Sound Investments investeerib 2 miljonit eurot, et aidata arendada MarkIT e-hankekeskkonda ning ettevõtte laienemisele Euroopasse.
ML Arvutite uus tehas tuleb Ülemiste City`sse
Eesti juhtiv arvutitootja rajab arvutitehase Tallinna Lennujaama naabrusesse, tulevasse innovatsioonilinnakusse.
IBM püstitas patentide rekordi
Neliteist aastat järjest USA patentide edetabelit juhtinud IBM sai mullu 3621 patenti, mis ületab lähima konkurendi Samsungi ligi 1200 võrra.
Arvutimaailm 10 aastat tagasi
Digikaamerad on jõudnud Eestisse, ja muid vapustavaid uudiseid Arvutimaailma numbrist 1/97.
FOOKUSES
Veebiteenused reeglite ikkes
Veebiteenuste rakendusvaldkond ja tähtsus etteaimatavas tulevikus ainult laieneb. Samas on mõiste ise ebaselge ning standardid tihti sihilikult keeruliseks aetud.
KOLUMN
Tiit Lepik "Sapakas 3.0 beeta"
Võiks olla kommunikatsiooniprogramm, millel sees telefon, e-post, MSN, korralik kontaktiraamat, kalender... Kõike seda võiks saada sünkroniseerida mobiiliga.
INIMESED
Aivar Paalberg
ML Arvutite ja Enter IT-marketi omanik oli vehkleja ja omal ajal vastamisi ka Kaido Kaabermaga. Kõige silmapaistvama torke karjääris tegi ta juhuslikult hoopis IT-maailma.
"Minu esimene..."
Turvaspetsialist Tõnu Samuel meenutab oma esimesi kokkupuuteid arvutiga.
FIRMA
Maateaduse ja IT kohtumispaik Tartus
Regio seostub paljudele eelkõige kaarditootjana, kuid tegelikult on firma viimaste aastatega üha enam sukeldunud telekommunikatsiooni valdkonda ja otsapidi ka logistikasse.
Eesti Web 2.0: nagi.ee
Arvutimaailm jätkab uute kodumaiste veebiteenuste tutvustamist.
LABOR
Valmisveebide võrdlustest
Veebikujundajad ja -programmeerijad hoiavad valmisveebidest eemale. Kuid n-ö säästuveebiks või kiirelt-võtmed-kätte valmislahenduseks nimetatavad lahendused on kindlasti paljude lemmikud. Arvutimaailm tegi mees-ja-koer tüüpi firmale kolm valmisveebi ja võrdles, mis saadi tulemuseks. Vaata ka - "Teeme ise RSSi".
Projektor, mis arvutit ei vaja
Casio uus üliväike projektor XJ-S35 kuulub nende tehnoloogiaseadmete parteisse, mis otsustanud ise hakkama saada.
Logitechi veebikaameraga fotojahil
Keegi ei plaani ilmselt veebikaameraga fotojahile minna, kuid Logitechi uus kaamera sülearvutitele Logitech Quick-Cam for Notebooks Pro võistleb odavamate digikatega: 1,3-megapiksline pilt kõlbab isegi printimiseks.
Multifunktsionaalne värvilaser
HP printer Color Laserjet CM1017 MFP on alles teise põlvkonna värvilaseriga kontorikombain. Varem tehti selliseid tindiprinteritega, kuna värvilaser oli sihtrühmale liiga kallis.
Soodne värvilaser
Novembris alustas Canon laiemalt oma SoHo klassi värvilise laserprinteri LaserShot LBP-5000 müüki ning ühe esimese võimed pani aastavahetusel proovile AM.
Pingete mõõtmine arvutiriistvaral
Riistvara kasutamisel, testimisel või ülekiirendamisel on tähtis teada selle põhikomponentide tööpingeid. Nende täpne mõõtmine on väga oluline, sest BIOSi andmeid ei saa alati usaldada.
Ordi Mäkk-arvuti
Valge sülearvuti puhul ei pääse ilmselt ükski tootja võrdlusest MacBookiga. Ordi Enduro 621 UBF+ aga oma valge kesta ja roheliste dioodidega võiks kuuluda ka kaheksakümnendate retrostiili.
Nokia N73 trügib digikaamerate mängumaale
Kõige kõvem argument N73 juures on kaamera – see sunnib paljusid oma vana digikaamera jäädavalt kapinurka unustama, kuna telefon saab pilditegemisega sama hästi hakkama.
LAHENDUSED
Google´i kaardid meie teenistusse
Google Mapsi kaarte on küll hea veebist vaadata, kuid veelgi toredam on nende juures see, et sinna saab oma rakendusi peale ehitada.
Isetehtud telefonijaam
Asterisk on arenenud üheks võimalusterohkemaks PC-põhiseks telefonijaama tarkvaraks.
Kui varem pidi Skype´i kasutamiseks ostma endale vähemalt pihuarvuti, piisab nüüd nutitelefonist: Skype 2.2 for Windows Mobile mahub ka lahjema protsessori, vähema mälu ja puutetundliku ekraanita mobiili.
Mugav elu Linuxi käsureal
Arvutiajastu algul, mil ilmusid esimesed monitorid, oli GUI – graafiline keskkond, kus akende ja hiirega ringi kolada – vaid kauge unistus. Kogu töö ja infovahetus käis vaid käsurea abil, mida ka konsooliks või terminaliks kutsutakse. Ent käsurida tasub tunda ja teada ka kaasajal.
TURVA
Kui puhver üle uputada, I
Lubasime kirjutada puhvri ületäitumisest? Tehtud!
REPORTAAŽ
Arvutimaailm Ameerikas
Microsoft kutsus kohe pärast uue aasta saabumist meid Ameerikasse ja seda kahel põhjusel. Tutvuma maailma suurima tarbe-elektroonika messiga CES 2007 ning külastama Microsofti peakorterit Redmondis.
VÄLISMAA
IBM eile, täna ja homme
Firma elulugu kätkeb endas nii dramaatilisust, kurioossust, õitsengut kui sügavat kriisi.
TEOORIA
Operatsioonisüsteemi valik, V
Nüüd on vaatluse all PC-BSD.