Kaks Eesti ilmarakendust Nokia Lumiale | AM.ee

Kaks Eesti ilmarakendust Nokia Lumiale

Ilmarakenduste valimine telefonile on üks igavene katsetamine ja altminek. Mõned kasutavad ilmamudeleid, mis kindlat rada toimuvate ilmamuutustega on üsna täpseks läinud, mõned aga ilmaennustusi meteoroloogidelt, kus lisaks mudelitele arvestatakse ka kohaliku ilmaennustaja kõhutunnet ja tehtud teaduslikke kohalikke ümberarvutusi.

Ilmamudeleid pakuvad peaaegu kõik ilmarakendused, mõni küll USA, mõni mõne lähema riigi looduid.

Kõige parem oleks muidugi usaldada Eesti oma andmeid. Yr.no on küll üsna põhjalik ja väga hea graafilise liidesega, Gismeteo idanaabrite parimate andmetega, aga meie oma EMHI-t tasuks ka uskuda, sest lisaks naabrite mudelitele on neil lisada oma kogemus ja eriskummaliselt kulgevate ilmamuutuste jaoks oma ennustused, mida mudel ei tea.

Selle pika sissejuhatuse kokkuvõtteks aga on öelda seda, et meie aastase Nokia Lumia 800 testi seekordne minitest sisaldab Eesti ilmarakenduste võrdlust. Palju neid polegi - Marketplace´ist tuli otsinguga välja kaks.

 

Ilm 1.0

See ilmarakendus (pilt ülal) näitab EMHI vaatlusjaamade hetkeinfot ja hoiatusi. Lisaks on kuvatud valik maailma linnade hetketemperatuure. Praegu, kui akna taga on temperatuur termomeetri järgi 7,5 kraadi (augustis!), saame rakendusest teada, et see polegi kõige hullem. Türil on hetkel vaid kuus kraadi.

Rakendus on kasulik neile, kes kavatsevad Eesti ühest otsast teise sõita või kes pole kulutanud vähemalt 1,5 eurot, et omale akna taha tavalist kraadiklaasi osta. Muud praktilist infot see rakendus eriti ei sisalda. Vähemalt ilmaennustus võiks ju olla, ka EMHI lehelt. Oleks lihtne sisse parsida. Välismaa linnadest näib olevat valik tehtud populaarsetest turismisihtkohtadest.

 

Ilmamudel

Ilmaennustuse rakendusel on üks puudus - see, mida tegi eelmine rakendus Ilm 1.0 ja mida Ilmamudel ei tee. Ilmamudel ei näita hetkeilma, vaid võtab EMHI-lt HIRLAM-i ilmamudeli ennustused ja kuvab need mobiili jaoks kenal graafilisel kujul. HIRLAM on üks mudelitest, millest ka EMHI lähtub oma prognooside tegemisel, aga see mudel muudab oma andmeid jooksvalt ja rakendusest ei selgu, mis seisuga need ilmaennustused sealt on võetud. Lisaks võiks olla kuskil ka legend ekraanil sõudvate heledamate ja tumedamate pilvede seletusega. Mudel pidavat meteoroloogide sõnul pakkuma ka detailsemat infot pilvede ja sademete tõenäosuse kohta - seegi oleks võinud olemas olla. Siiski on sõudvate pilvedega graafiline pilt ennustusena kasulikum kui eelmise rakenduse lihtsalt hetkeseisu konstanteering. Kui kaks ilmarakendust kokku panna, saaks juba parema tulemuse. Kui mudelit kasutada, siis võiks lisada juba ka rohkem infot, mis on niigi saadaval. Räägitakse, et ka Ilm.ee koostab oma rakendust, äkki siis nemad kui ilmale spetsialiseerunud portaal tabavad selle kõige kasulikuma tulemuse.

Ilmamudeli rakenduse üks suur eelis on aga veel see, et pakutakse väga palju asukohti Eestis, kus ilma jälgida. Näiteks Räpinat ei leia ühestki Windows Phone´ile pakutavast ilmarakendusest. Isegi neist mitte, mis kuidagi interpoleerivad ilmajaamadest eemale jäävate asukohtade ilmainfot. Ilmamudel aga pakub neid. See on hea. Tegelikult võiks lausa lasta kaardilt ju välja valida ükskõik millise punkti, HIRLAM katab niigi kogu Eestit. 

Rakenduse graafika on siiski üsna hea ja kiirelt haaratav, veidi vigane on aga puutetundlikkusele reageerimine menüüdes. Kui tahad menüüst linna välja valida, siis sõrmega skrollides väikseimgi nihe ülalt-alla suunast diagonaali viib kohe kõrvalmenüüsse ja linnade valimine jääb katki.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.