1. septembril, kui enamus kooliõpilasi suundus kooli, olid enamus tehnoloogia-ajakirjanikke Berliinis IFA-l. Mõned astusid enne läbi ka Londonist, kus HTC esitles maailmale esmakordselt kaht uut nutitelefoni Windows Phone 7.5-ga: HTC Titanit ja HTC Radarit. Arvutimaailm oli ka Londonis.
Tegelikult oli toimetusel juba uute telefonide sisust ettekujutus olemas, sest Microsoft oli varem andnud testimiseks HTC HD7, millele uhiuus Windows Phone 7 Mango juba peale pandud. Ja kuna Microsoft on tootjate kohenduste suhtes suhteliselt konservatiivne, siis Windows Phone 7 telefonide sisu näebki kõigil üsna ühesugune välja.
Victoria House´i keldrikorrusel mitme diskori saatel esitletud kaks telefoni rändasid esitlejate valvsa pilgu all ajakirjanike kätte ja kõik oligi tuttav. HTC Titani puhul väärib märkimist aga hiiglaslik ekraan telefoni kohta - 4,7 tolli. See on pikema näpuga inimestele just see viimane piir, kust saab ühe käega veel kogu puuteekraanile pihta, lühemad sõrmed aga enam igasse nurka ei ulatu ja tuleb teine käsi appi võtta.
HTC Titan on vaid 9,9 mm paks ja kuna tegemist on samal ajal väga suure ekraaniga, siis jätab telefon efektselt elegantse mulje.
Windows Phone´ile omaselt puudub mälukaardipesa, see-eest on sisemist mälu 16 GB, millest peaks tavaliselt jätkuma.
Koht, kus Microsoft on tootjal käed vabaks jätnud, on kaameratarkvara. Siin tegi HTC ise oma äranägemise järgi ja pani 8-megapikslise kaamera juurde mitmeid huvitavaid lisavõimalusi. Üks neist on näiteks automaatne panoraamvõte: teed esimese klõpsu ära ja horisondi järgi sätitakse joon, millel tuleb kaameraga kadreerida järgmine lõik nii, et roheline mullike satuks valge rõnga sisse.
Mõlemad telefonid on varustatud f/2.2 avaga 28 mm lainurkobjektiiviga, teevad HD videot (720p), sensor on hämaras pildistamiseks varustatud tagantvalgustusega.
HTC Radar on natuke "lahjem" Windows Phone 7ga telefon 3,8tollise ekraani ja ühest tükist alumiiniumkorpusega (niisamuti nagu oli HTC Legend). Mälu on radarile ka vähem antud - 8 GB ja megapiksleid kaameral 5.
Maailma esmaesitlusel Londonis öeldi välja, et telefonid jõuavad Euroopa turule juba oktoobris. Hinnast veel ei räägitud. Kuid nüüd, mõni päev hiljem on selgunud ka hind: HTC Titan 608 eurot ning HTC Radar 399 eurot. Kallivõitu, või mis? Muidu aga on tegemist heade telefonidega ärikasutajatele, sest kasutada saab MS Office´i faile, salvestada neid Microsofti pilve Skydrive, kasutada Sharepointi või kui juba on olemas tuleviku pilvepõhine kontoripakett Office 365, siis seegi on toetatud. Lisaks Exchange´i tugi, Google´i teenuste tugi (kalendrist küll vaid põhikalender), Facebooki tugi (sealhulgas sündmuste haldamine) ja palju muud eriti just Microsofti kasutava ärikasutaja jaoks vajalikku, sealhulgas ka integreeritud Live Messenger. Eesti tugi aga on endiselt puudulik: et Live konto üldse käima saada, peab end korraks valetama USAsse või UK-sse, mobiil-ID ei tööta ning näiteks õ täht tuleb klaviatuurile alles peale hispaania paigutuse valikut.
Nii nägi välja HTC uute telefonide maailma esmaesitlus, kus oli kohal ajakirjanikke üle maailma: