Motorola Xoom – esimene kohe töötav Androidi-tahvel

(Arvutimaailm 5/11)

Märtsis väitis tuttav Facebookis, et Motorola Xoom teeb Apple’ile tuule alla. Sarnast alatooni kandis ka Super Bowli vaheajal näidatud Motorola reklaam, mis pilas mõnevõrra Apple’i omaaegset suurteost („1984”). Intrigeeriv lugu, niisiis otsustasin seadme esimesel võimalusel järele proovida.

Võimalus tuligi. Mõtlesin Xoomi jaoks välja kiire „sekretäritesti”: palusin oma kihlatul ilma muud lisainfot andmata kalendrist järgmise kolmapäeva lõunaplaane vaadata. Aega läks alla minuti. Tõsi, tal oli Androidiga varasem kogemus (HTC Wildfire).

Kätte võttes tundub seade tugev, kvaliteetne, mugav. Pikalt ja kätt toetamata hoides muutub väsitavaks, aga oma 730 grammiga kaalub Xoom sama palju, kui eelmise põlve iPad 3G. Selles osas on Apple pisut edasi läinud: iPad 2 on 100 grammi kergem.

Iseendaga tõtt vaatamas

Läikekraan töötab väga hästi peeglina, seega sobib nartsissistlikuma loomuga kasutajatele: alatasa sattusin iseendaga tõtt vaatama. Kui aga heleduse tüürimise automaatikat mitte usaldada ja käsijuhtimisele üle minna, kannatab Xoomi kasutada ka päikesepaistel. Nagu kõik läikiva ekraaniga puutetundlikud seadmed, on ka Xoom tõeline näpujäljemagnet.
Kahetuumaline 1 GHz protsessor veab tahvlirakendusi väga jõudsalt edasi, mida näitab ka Linpacki testitulemus: nt Samsung Galaxy S, samuti 1 GHz protsessoriga, jääb Xoomile selle näitaja poolest rohkem kui kolmekordselt alla.

Xoomil on olemas ka SIM-kaardi ja MicroSD-pesa, kuid nende kasutuselevõtt peab paraku tarkvarauuendusi ootama.

Android 3.0 ei vea alt

Kauaoodatud Android 3.0 on lõpuks kohal ning ei valmistanud pettumust. Kui üldjuhul kipub Android pärast paljude app’ide paigaldamist uimaseks muutuma, siis vähemalt minul ei õnnestunud Xoomiga säärast seisu saavutada.

Marketist uut tarkvara otsides peab aga üsna täpselt teadma, mida otsid: igas kategoorias pakutakse esialgu esimesed 8 tasuta toodet. Siiski, üks vajutus „Top Free” peal annab juba märkimisväärselt rohkem tulemusi. Otsingul leitakse ka tasulist tarkvara, niisama mööda kategooriaid lehitsedes jäid miskipärast silma ainult tasuta tooted.

Hea ja kallis

On olemas odavad asjad ja head asjad. Antud juhul on tegu hea asjaga. Kui panna kõrvuti 32 GB iPad 2 ja Xoom (samuti 32 GB välkmälu), on nad selles vallas täiesti identsed. Vaid WiFi toega mudeli puhul küsitakse USA turul mõlema eest 599 dollarit (umbes 412 €).

Kokkuvõtteks on tegu esimese kohe karbist välja võttes kasutuskõlbliku Androidiga tahvelarvutiga, mida ma näinud olen. Kindlasti mängib siin oma rolli ka spetsiaalselt tahvlitele mõeldud Android 3.0 (Honeycomb). Võiks öelda, et Motorola on tõepoolest iPadi ohustava tootega hakkama saanud, kui vaid keskmine tarbija teaks, et ta kui tahvelarvutit tahab, ei pea poest esimese asjana iPadi küsima.

KRISTJAN KARMO

TEHNILISED ANDMED
Tahvelarvuti Motorola XOOM

Hind: u 412 eurot (e-poodides)
Mälu: 32 GB
Protsessor: 1 GHz, kahetuumaline
Operatsioonisüsteem: Android 3.0 (Honeycomb)
Kaamera: 5 Mpx, autofookus
Ühendused: Bluetooth, WIFI a,b,g,n, microUSB (eraldi mudelitel ka 3G), A-GPS, 3,5 mm kõrvaklapipesa
Ekraan: 10,1-tolline WXGA (1280 x 800 pikslit)
Kaal: 730 grammi
Mõõtmed: 249,1 x 167,8 x 12,9 mm
Aku: tööaeg pideva veebilehitsemisega 9–10 tundi
Testid: Quadrant – 1905 punkti, Linpack – 34945 MFLOPSi

Hinne: 4+

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.