D-Link XTREME N Storage Router on väga paksude äärtega pildiraam, milles on kõvaketas. Ja see ruuter näitab ka pilte.
D-Linki pildiraam-ruuteril on ka muid veidrusi. Näiteks saab teda kasutada öökapikellana-uudistenäitajana (kuigi äratusnuppu tal pole) või väikefirma keskse võrguseadmena, mille sobib iluasjana isegi ülemuse töölaualegi panna. Ilmselt oleks see väga konkreetsete vajadustega ostja jaoks mõeldud nišitoode, sest maksab 2800 krooni. Kuid asjale lisab jumet rohkete seadistusvõimalustega WiFi ruuter ning kõvakettasahtel, mis sobibki ruuterist mõne lihtsama võrgu keskseadme ehitamiseks. Kaks USB pesa on ka D-Linki tagaküljel, neisse mälupulki pistes ei juhtu midagi. Küll aga saab sinna ühendada mõne võrgutoega printeri või välise kõvaketta, mis võrguseadme võimalusi veelgi laiendab.
Seadistamine üle veebi on lihtne ja juba D-linki ruuteritega kogenud kasutaja ei leia siit midagi segadusseajavat. Uus on ehk pildiraami osa. Pildiraamina töötav ruuter on võimeline liituma Framechanneli nimelise teenusega, mis pakub elektroonilistele pildiraamidele igasuguseid sisuteenuseid. Näiteks saab ilmateate või RSS-uudised panna ruuteri kitsukesel ekraanil jooksma. Pilte saab panna näitama ka mõnedest enamlevinud pildisaitidest, näiteks Flickrist, Picasast, Facebookist jne.
Ruuteri enda menüüd juhitakse ekraani kõrval olevate puutenuppudega, mille tundlikkus on tönts ja ekraani kiirus on ka kehvavõitu, nii et ettevaatust, võib kohati närviliseks ajada. Menüüst on võimalik valida ekraanile näiteks spidomeetrid, mis näitavad võrguliikluse statistikat. See on päris mõnus ja ülevaatlik ekraan, efektne ka veel.
Muidu on D-Link XTREME N Storage Router nagu hea ruuter ikka – neli gigabitist LAN porti, üks WAN port sissetuleva interneti jaoks, pordisuunamiste seadistamised, rakenduste reeglid, veebifiltrid (kuni 25 reeglit) jne. Väljundvõimsust saab vähendada, et WiFi liiga kaugele majast välja ei leviks ning külalistele saab luua eraldatud võrgu.
Kõvaketast, mis käib ruuterisse, saab veel kasutada iTunesi, FTP, Bittorrenti või uPnP AV serverina.
WiFi levi on seadmel tõesti imeline, nii et seda ruuterit ei pea tingimata oma lauale panema, ehkki võiks, kui kasutada ka pildiraamina. Kui suruda seadmesse sisse kõvaketas, hakkab see surisema ja rakendub ka ventilaator, nii et muidu ilus ruuter hakkab laual tegema koledat häält.
Siiski on tegemist omapärase, mitu-ühes hästidisainitud seadmega, mis saab hästi hakkama ruuterina, võrgukettana ning miks mitte ka lisaks pildiraamina, kuhu tulevad uuendatud pildid otse sotsiaalvõrkudest. Väikese võrgu stiilseks sõlmpunktiks on see hea ost. Või hea kingitus vidinasõpradele – piisavalt eriline, piisavalt silmatorkav ja piisavalt friigilik.
ARVUTIMAAILM
TEHNILISED ANDMED
D-Link Xtreme N Storage Router DIR-685
Hind: 2800 krooni (ACC)
Võrgustandardid (WLAN): IEEE 802.11 n/g/b
Liidesed: SATA, 2 USB-d, 4 Gigabit LAN porti, 1 Gigabit Internet/LAN port
Juhtmevaba andmeedastus: kuni 300 Мbit/s (802.11n)
Võrguturvalisus: WEP, WPA ja WPA2
Tulemüür: NAT, SPI, VPN Pass-through/Multi-sessions/PPTP/L2TP/IPSec jm
Ekraan: 3,2'' värviline TFT LCD ekraan, puutetundlikud juhtnupud
Kõvaketta tugi: 2,5'' SATA kõvaketas
Serverid: UPnP AV, FTP, iTunes, Bittorrent
PLUSSID
Hea leviga WiFi
Kasutatav NAS- ehk võrgukettana
MIINUSED
Pildiraamiks liiga väike ekraan
Kõvakettaga teeb palju müra
AM HINNE: 4+