Tallinna Tehnikaülikooli 2010. aastal lõpetanud Marek-Andres Kauts on seoses Eesti domeenireformiga tõusnud domeeniomanike ja -registreerijate tähelepanu keskpunkti. Arvutimaailm uurib, millised on olnud Eesti Interneti Sihtasutuse juhi varasemad kokkupuuted arvutimaailmaga.
Esimene kokkupuude arvutiga?
Esimene kokkupuude arvutiga oli 1990. aastal Soomes sugulastel külas olles, kus nende kodus oli Apple Macintosh.
Esimene oma arvuti?
Oma arvuti oli peres põhjalikult planeeritud „projekt“, mis algas 1996. aastal. Valiku tegemisel tuli peamine info messilt „Kompuuter“, samuti poode külastades. 1997. aastal soetatud MicroLink Essentia oli Pentium-MMX 233 Mhz protsessori, 64 MB mälu ja 3 GB kõvakettaga.
Esimene mobiiltelefon?
Nokia 3210, aasta oli siis 1999.
Esimene kokkupuude internetiga?
1998. aastal, kui koduarvuti sissehelistamisega modemi abil võrku ühendasime. Üks põhilistest lehekülgedest, kust interneti avastamine algas, oli Arvo Mägi „1000 linki“.
Milline on praegune tehniline varustatus?
Sülearvuti Dell Latitude E4300 ja mobiil Sony Ericsson X10 Mini Pro. Telefoni valikul said otsustavaks Android ja QWERTY klaviatuur.
Kõige halvem ITga seotud kogemus?
Infotehnoloogia võlu ongi see, et samale probleemile on hulk lahendusi. Seetõttu kõige halvemat kogemust välja tuua on raske.
Millise teenuse või netileheküljeta ei saa hakkama?
Ei erine märkimisväärselt keskmisest kontoritööd tegevast eestlasest: põhilised on e-posti klient ja OpenOffice. Dokumentide allkirjastamise teeb mugavaks Mobiil-ID, mille fänn olen algusest peale.
Kui suur osa päevast kulub arvuti taga istumisele?
Äripäeval kujuneb kokku kuni kümmekond tundi.
Ausalt – kas olete olnud kunagi tarkvarapiraat?
Viimase 10 aasta jooksul pole tarkvarapiraat olnud. Isiklikus arvutis eelistan vaba tarkvara.
Foto: Kalev Lilleorg