A-LINK PAD ehk tahvel Androidiga | AM.ee

A-LINK PAD ehk tahvel Androidiga

13 kuud tagasi jõudis Eestisse esimene Androidiga telefon, nüüd on põhjust Androidiblogis rõõmustada esimese Androidiga tahvelarvuti saabumise üle. Või kas ikka on põhjust rõõmustamiseks?

Võiks öelda ka "vara veel", vaadates A-LINK PAD-i esimesi lastehaigusi, aga ega esimesed seadmed pole kunagi juhtunud olema need kõige paremad. Hetkel, kui ma neid ridu kirjutan, läheb Androidiga tahvlile peale juba kolmas püsivarauuendus.

Alguses oli tahvel üsna õnnetu - kuumenes mõne minutiga, oli üliaeglane ja jooksis esimese kümne minuti jooksul peaaegu kindlalt kokku. Siis tegi A-LINK kavala lükke - tuli tarkvarauuendus, kus olid Androidist välja roogitud kõik vähegi ressursinõudlikumad asjad, nagu animeeritud menüüd, Google´i teenused ja rakendused, mida võib kahtlustada liigses laristamises. Asi sai kiiremaks. Aga ülekuumenemine ja kinnijooksmine saabusid käsikäes endiselt - vaid veidi hiljem. Nüüd, peale kolmandat uuendust võib juba rääkida enam-vähem töötavast asjast. Püsivarauuendused tulevad muuseas umbes nädalase intervalliga. Vähemalt ei pea seadet välja vahetama, saab ka sisu uuendades asja paremaks.

600 MHz VIA protsessoriga, 2 GB isemise mäluga, SD kaardi pesaga (kuni 32 GB) ja WiFi b/g/n võrgukaardiga 7tollise puuteekraaniga seade tundub parameetrite järgi üsna korralik. Android suurel ekraanil näeb ka välja hea ja kui ta kiirelt lippaks, oleks mõnus kasutada. Näiteks veebis surfata on mugav.

Ekraaniklaviatuuril saab päris kiiresti tippida, aga ekraan tuleb enne täpselt ära kalibreerida, sest vaikimisi kipub puutetundlikkus olema nihkes. Ka videoid suudab mängida seade enam-vähem, kuid imelik on see, et A-LINK pakub välja kaht erinevat püsivara seadmele - üks, n.ö täisversioon sisaldab tegelikult ikkagi nuditud Androidi, kus pole ühtki Gooogle´i teenust (isegi sünkroniseerimist ja Android Marketit mitte), teine, Lite versioon aga sisaldab Google´i teenuseid (sünkroniseerimine kalendri ja kontaktidega, Gmail, GDocs jne) ning ei midagi eriti rohkemat. Android Marketit pole ka Lite versioonis.

Plastist korpus kogub sõrmejälgi, on küll ilusalt voolujooneline, kuid veidi nagisev. Samas paari-kolme tuhande kroonine hind võib teha tahvlist sobiva tööstusseadme - pole liiga kallis, et katkine eksemplar kerge südamega välja vahetada, sisaldab üldlevinud avatud platvormi (Android) ja ärirakendused võib tahvlile luua vabalt vaid veebipõhised, sest brauser on hea.

Pikemalt aga juba septembri Arvutimaailmas.

Facebook suurel ekraanil, Androidiga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.