Piiripealne Lenovo | AM.ee

Piiripealne Lenovo

(Arvutimaailm 6/10)

Stiilne, kerge ja mõistliku hinnaga sülearvuti, mis on justkui kompromiss tavakasutaja ja äriklassi mudelite vahel – saage tuttavaks, see on uus Lenovo Edge.
Selle aasta alguses väljatoodud Lenovo Thinkpad Edge sarja sülearvutid on mõeldud täitma tühimikku koduasutaja ja ärikasutaja mudelite vahel. 11 300 krooni eest saab keskmisest tugevama ehitusega kerge sülearvuti, mis ei paku küll päris tippkiirust, kuid hätta nüüd ka sellega ei jää ja on pilkupüüdva välimusega.

Kui sülearvutidisainis seni on Lenovo ajanud IBM-i ajast pärinevat väga vaoshoitud ja klassikalist joont, siis Thinkpad Edge sari on disainitud kontrastsetes värvides ja valikus on suisa tulipunase kattega variant. Ei tea, kas tegu on turundusosakonna katsega võita firmale rohkem naiskliente?

Lisaks uudsele disainile lubab Lenovo legendaarset ThinkPadi klaviatuurikogemust, parandatud klahviasetust ja mitmikpuutega puuteplaati.

Valikus nii AMD kui Intel

Kuigi Arvutimaailma testi jõudis see Lenovo ThinkPad Edge mudel, millel on AMD 1,6 GHz Turion Neo protsessor, siis vähese lisaraha eest on saada ka Inteli sülearvutiprotsessoritega mudelid. AMD kiituseks tuleb küll öelda, et vaevalt nüüd tavakasutaja vahet märkakski – aku vastupidavus vastab enam-vähem reklaamis lubatud viiele tunnile, jahutusprobleemi ei tundu olevat ning uimasuse üle ei saa ka kurta. Vähemalt mitte siis, kui lahti pole liialt palju erinevaid programme. Aga eks kusagil tuleb tavapärasest ThinkPad-i hinnast kolmandiku odavama mudeli puhul ju kokku hoida.

Natuke kokkuhoiu järele lõhnab ka kasutusel olev puuteplaat. Kuigi välja on lubatud mitmikpuute tuge, nii et kaks sõrme plaadil võimaldab näiteks vaateaknast väljajäävat teksti ette kerida, siis praktikas ei saa puuteplaat sellisest soovist vahel aru või meenutab kerimine pigem lehekülje keeramist – sujuvus jätab soovida. Samuti paindub korpus kergelt läbi just puuteplaadi ümbruses – süles teksti kirjutades kipub randmete surve kursori paigast liigutama. Nurkadest tõstmine aga tuvastab, et muus osas on Edge korpus hämmastavalt tugev ega paindu kuhugi.

Selge ekraan, vähe porte

Lenovo Edge ekraan on terav ja selge ja selle kinnitushinged lubavad selle vajadusel ka 180-kraadise nurga all avada. Esmapilgul ebavajalik lahendus, mida on minul isiklikult praktikas mitmeid kordi vaja läinud. Näiteks kitsaste istmevahega lennukis või kodus diivanil lösutades mitmekesi filmi vaadates.

Säästumudelile kohaselt on ühendusporte vähe – kolm USB, üks VGA ja üks HDMI tarbeks. Ekraani ülaservast vaatab vastu 0,3 Mpix resolutsiooniga veebikaamera. Arvestades hinda, koostekvaliteeti ja Windows 7 Prod on tegu hea lisaga Lenovo sülearvutite nimistusse. Mõõdukus igas vallas olekski justkui Edge märksõna – mõõdukas on nii hind, kaal kui töökiirus.

ANDO URBAS

 

TEHNILISED ANDMED
Lenovo EDGE



Hind: 11 350 krooni
Protsessor: AMD Turion Neo X2 L625 / 1,6 GHz
Mälu: 4 GB DDR2 667 MHz
Ekraan: 13,3" TFT, 1366x768 pikslit
Graafika: ATI Mobility Radeon HD 3200
Traadita võrk: 802.11 b/g/n, Bluetooth
Kõvaketas: 320 GB
Ühenduspesad: 3x USB 2.0, VGA, heliväljundi, mikrofonisisend, HDMI
Aku: kuni 5 tundi
Lisad: viis-ühes kaardilugeja, 0,3 Mpix veebikaamera
Opsüsteem: Windows 7 Professional
Mõõtmed: 322 x 228 x 25 mm
Kaal: 1,7 kg

PLUSSID
kerge
ilus disain

MIINUSED
halva tundlikkusega mitmikpuuteplaat
aeglasevõitu

AM HINNE: 3+

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.