Poliitika
Eesti on maailma 30 parima hulgas
Tõnu Vare
Internet World Stats avaldas 21. novembri seisuga edukaimad Interneti kasutamise suhtarvuga riigid, esmakordselt on Eesti mahtunud maailma esikolmekümnesse.
Turg
Arvuti on kallis!
Tõnu Vare
Eesti Statistikaameti novembris avaldatud uuringu Leibkonna elujärg 2004 andmeil suudab ilma järelmaksuta arvuti osta vaid 3,4% küsitletutest.
Kuidas tõsta kodulehe külastatavust?
Villu Parvet
Paljud ettevõtted loovad endale küll kodulehekülje, kuid ei mõtle väga palju sellele, kuidas tõsta saidi külastatavust. Ometi on lehe kasutatavuse suurendamiseks mitmeid võimalusi, millest enamikku ei ole õige tegutsemise korral keerukas kasutusele võtta.
Turvalisus
F-Secure Internet Security 2006 - lihtne ja leebe
Jaan Vare
FIS 2006 on all-in-one abimees, mis kaitseb arvutit mitmel viisil. Lihtne programm on arusaadav ka algajatele, sest tööks vajalike reeglite haldamine pole mingi kõrgem matemaatika.
Turvaline arvuti? Jah!
Peep Loorits
Mitmes Arvutimaailmas on olnud juttu arvuti turvalisusest ja ohtudest, mis võrgus olevat arvutit varitsevad. Koos võrgunduse üha laialdasema levikuga arenevad kiires tempos ka Interneti pahupoolega seotud protsessid, kusjuures toimub kahtlase väärtusega meetodite ja tehnoloogiate imbumine legaalsetesse sfääridesse. Eredaks näiteks on siin Sonyga seotud rootkiti juhtum.
Visioon
Tehnoloogilised süvahoovused kujundavad ärirakenduste pinnavirvenduse
Margus Tammeraja
Tehnoloogia olulisus meie igapäevaelus annab endast kõige radikaalsemalt tunda totaalse black-outi ajal, mida on paljudel eestimaalastelgi „õnnestunud” vägagi va-hetult tajuda mõne viimaste aastate suurema, näiteks 2005. aasta jaanuaritormi ajal Pärnus. Kui aga elekter, telefoniside või muud pea tähelepandamatult harjumuspäraseks saanud tehnoloogiapõhised teenused toimivad, siis mõtlevad selle sisu üle ainult oma ala eksperdid.
Võrgud
Kasutajakeskne veeb 2. Loetavus
Mihkel Uukkivi
Korralikult kujundatud tekstimaterjal juhib lugeja tähelepanu kõige paremini. Kui tekst on loodud loetavas vormis, tagatakse sellega ligipääs antud infole. Kui mitte, on tekst sama hästi kui mõttetu. Teades, et kasutajad on harjunud veebis kõike pealiskaudselt lugema ehk nö veebisisu skaneerima, tuleb sellega osata arvestada ning teksti vastavalt töödelda.
Riistvara
2 protsessorit
Veiko Tamm
Mitmeprotsessorilised (kahe-, nelja- kaheksa- jne) arvutid on tuntud juba varastest RISC-protsessoriga serverite ajastust, alates Pentiumi saabumisest on ka x86-baseeruvatel protsessoritel MP (Multi-Processing) variante, nt Inteli Xeon ning AMD Opteron. Mitu protsessorit arvutis jäid siiski serverite maailma.
Kallis jõuluvana!
Jaan Vare
Sel aastal olen ma eriti ahne ja sooviksin saada vähemalt kümmet väikest vidinat. Palun too need kõik mulle! Et sul kergem oleks, joonistasin pildid ja kirjutasin veebiaadressid ka juurde.
LCD ekraan Acerilt
Veiko Tamm
Novembris katsetasin Aceri uusimat ja suurimat 24” LCD monitor Acer AL 2416Ws.
Tarkvara
Interneti-põhised kuluaruanded
Hanna-Helena Dunning
Tihtipeale kulutab raamatupidamine palju väärtuslikku aega töötajate kuluaruannete sisestamiseks, eriti kui on tegemist suurema ettevõttega, kus töötab palju inimesi. Efektiivsem võimalus kuluaruannete loomiseks on nende Interneti-põhine sisestamine.
Blogimistarkvara B2evolution
Kristjan Pillak
B2evolution on GNU GPL litsentsi alla kuuluv blogimistarkvara ehk logware, mille peamisteks märksõnadeks on kerge ja kiire installeeritavus, võimalus kiirelt muuta kujundust endale sobivaks, spämmitõrje, paljude keelte tugi, erinevate blogide ühine haldamine, võimalus lubada kasutajaid ja kaasautoreid, suur hulk alamkategooriaid, veebistandarditega valideeruv kood ja võimalus lisada mitmeid pluginaid.
Igaüks võib olla sisekujundaja
Mööblitootjatele ja -disaineritele mõeldud bCAD sobib ka oskuslikule kodukasutajale, kes tahab virtuaalselt proovida, kuidas uue sisustusega kodu välja näeks.
Microsoft Office 12 beta 1 - totaalne muutumine
Jaan Vare
Microsoft alustas novembri keskel oma kontoritarkvarapaketi Office uue versiooni esimese beta testimist. Kui see on mõeldud ainult partneritele ja üksikutele klientidele, siis järgmine, 2006. aasta esimesel poolel välja tulev testversioon on mõeldud juba kõigile.
Saage tuttavaks - Edubuntu Linux 5.10
Edmund Laugasson
Alljärgnevalt tutvustan ühte palju kõmu tekitanud GNU/Linuxi distributsiooni Ubuntu Linuxi koolidele mõeldud edasiarendust - Edubuntu Linux 5.10 (Breezy).
Juubilar Java ümbritseb meid kõikjal
Kaido Einama
Ükskõik, millist ümbritsevatest moodsatest tehnoloogiavidinatest ka ette ei võtaks, üsna tõenäoliselt pesitseb seal sees mõni Java programmijupp. Olgu see siis tavaline lauaarvuti, mobiiltelefon või elektrooniline mänguasi. Oma kümneaastase ajaloo jooksul on see tarkvarakeskkond levinud igale poole, universaalne platvormist sõltumatu vahend aitab luua rakendusi mistahes seadmetele.
Varia
Hingede peeglid
Valdek Laur
Infoajastu saabumine on inimestele suhtlemiseks ja töötamiseks loonud terve hulga uusi võimalusi. Samuti on arvutid loonud terve hulga uusi meelelahutusvõimalusi - alustades arvutimängudest ja lõpetades muusika kuulamisega. On väga vähe asju, mida tänapäeva arvutid teha ei suuda ning veelgi vähem on infot, mida arvuti salvestada või edastada ei suuda. Informatsioon on aga väga tihedalt seotud inimeste põhiolemusega.
World Cyber Games 2005
Veiko Tamm
Tänavune World Cyber Games 2005 (WCG 2005) toimus Singapuris.
Mängud
Uudised
Lauri Jürisoo
Age of Empires III
Robert Piho
Reaalaja-strateegiad jätavad mind enamasti külmaks, aga AoE3 on üks vähestest, mille ilmumist isegi ootasin.
Football Manager 2006
Jan Garshnek
Sama korrapäraselt kui mina käin vanaemal külas, jõuab poelettidele Football Manageri järjekordne väljalase. Ikka kord aastas, ikka kord aastas. Mis veel uudist, küsid võib-olla. Ole mureta, uudiseid on küllaga.
The Suffering: Ties That Bind
Kaimar Palts
Või lihtsalt Suffering 2, kuidas kellelegi meeldib kutsuda. Torque’ piinarikas teekond jätkub, kuid vanglasaart asendab seekord sünge minevikuga Baltimore, kus antikangelane balanseerib endiselt hea ja halva vahel.
Civilization IV
Sander Laanemaa
Suurepärane ja sõltuvust tekitav käigustrateegia, mis küünib eelkäijate tasemele.
Pro Evolution Soccer 5
Tarmo Toomepuu
Kuidas parandada asja, mis on niigi täiuslik? Õige ja arukas vastus oleks, et ei saagi. Konami koodivõlurid aga nii ei arva ja läksid käppapidi kallale parimale vutisarjale, et viies osa ületaks eelmisi.
Praktika
Kuidas teha digimaali?
Janek Ruus
Eelmine kord kirjutasin sellest, mis on digimaal ja kellele seda vaja peaks minema. Selles artiklis alustan ülevaadet sellest, kuidas on võimalik maalida programmiga Photoshop.
Kulude optimeerimine
Valdek Laur, Keit Rohtla
Öeldakse, et iga algus on raske. Kahtlemata kehtib see ka ettevõtluses, kus iga firma käimalükkamine nõuab pühendumist, tööd ja raha. Tänu kaasaegsetele side- ja IT-lahendustele on kulusid aga võimalik küllaltki efektiivselt vähendada. Samas tasub meeles pidada, et tasuta lõunaid ei ole olemas ning tihtipeale käib tasuta lahendustega kaasas ka mingisugune konks.
3G mobiiltelefon Samsung SGH-Z500
Jaan Vare
Kaks aastat tagasi kirjutasin Samsungi uudse disainiga mobiiltelefonist SGH-E700, mis rõõmustas silma ja tõusis Euroopa konkurentide seas kõrge kaarega esile. Nüüd on Lõuna-Korea Samsung saanud valmis uue seadmega - SGH-Z500 -, mis tundub pealiskaudsel pilgul E700-ga identne.
GIMP-i kursus
Marge Kaplinski
Täna jätkame juttu värvidest. Vaatleme kõigepealt mida pakub Histogram Tool ning seejärel tutvustame kahte kõige paremat värvidega mängimise tööriista GIMP-is: Levels ja Curves. Need kaks tööriista on tegelikult sarnased, kumba eelistada, see tuleb endal kindlaks teha.
Mina ja arvuti
Priit Siitan - bürokraatiat peab vähendama!
Jaan Vare
Tööinspektsiooni direktor Priit Siitan on iseõppija, kes hindab oma arvutikasutamisoskuseid keskmiseks. Kui see oleks tema teha, siis poleks spämmi ega viiruseid ning Internet oleks turvaline.
Juhtkiri
Muutuste aeg
Piret Frey
Kui Arvutimaailm 1993. aastal ilmumist alustas, oli infoühiskonna ajastu juba alanud.