Akupangaga nädalavahetuseks tsivilisatsioonivabaks | AM.ee

Akupangaga nädalavahetuseks tsivilisatsioonivabaks

Akupangad on muutumas aina vajalikumateks lisadeks igapäevaste asjade seas, mida kaasas kanda. Nutitelefonid kustuvad ju tavaliselt juba sama päeva õhtuks ja kui unustad laadida (või juhtub, et õhtu möödub stepslist eemal), võibki vaja minna turgutusvahendit, mis annaks telefonile särtsu juurde.

Üks selline turgutusvahend sattus AM-i testimislauale. Eks neid on varemgi olnud, aga seekordne pole lihtsalt Hiina ime e-poest, vaid kirjade järgi disainitud Suurbritannias. Toodetud mõistagi Hiinas. Powertravelleri Powermonkey Discovery on just sellise paraja suurusega (ja metallkorpusega!), et võiks alati kuskil kotipõhjas vedeleda, kui vaja läheb.

3500 mAh aku võiks koguni lubada, et selle Powermonkey abiga saaks nutitelefoniga nädalavahetuse kasvõi metsas mööda saata.

Aga alustame lihtsast välisest vaatlusest. Karp on hästi disainitud ja vastupidav. Ei raatsigi kohe seda ära visata. Kaasas on hulk mobiililaadimise otsikuid, sealhulgas iPhone´i oma, micro- ja mini-USB ots. Veel paistavad olevat üleminekud vanematele Samsungidele, LG, Motorola, Nokiatele ja isegi Sony Ericssoni telefonidele.

Küll aga selgub esimene puudus - laadida ei saa akupanka standardse USB-otsaga. Kaasas tuleb kanda üleminekuotsikut peenele pulkpistikule. Seega akupank vajab lisaks kaasa ka oma juhet.

hea on metallist tugev korpus. See on küll kaitsmata alumiiniumist ja võtab kiirelt rkiimud peale, aga tühja sellest. Peaasi, et vastu peab. Kuue LED-iga indikaator näitab, kui palju on aku täis. Laadimiseks tuleb akupank sisse lülitada.

Testime kõigepealt Nokia Lumiaga, mille 1450 mAH aku tõmbas pungil täis akupanga indikaatoril akupanka tühjemaks kuuest pulgast kaks pulka. Tõesti - tesit korda sai ka Lumia täis laadida, ehkki siis sai akupank juba peaaegu tühjaks, jättes põlema vaid ühe, viimase rohelise LED-i.

Tahvel nexus 7 oli muidugi aplam ja akupank seda täis ei saanud. Rekordiks jäi 35% aku täituvust. iPadiga sai akupangast energiat ammutada veel vähem - 20% täislaetust näitas Apple´i tahvel peale Powermonkey kustumist. Üks test õnnestus veel teha Samsung Galaxy S III-ga - selle 2100 mAh aku sai enam-vähem täpselt ühe täislaetud akupanga pealt 100% täis.

Miinuseks võib lugeda üsna aeglast laadimist, sest akupank annab välja vaid 500 milliamprit. Tahvlid laevad paari ampriga ja moblade laadijad pakuvad ka tavaliselt vähemalt üht amprit. Aega kulub 3-5 tundi, olenevalt aku mahutavusest. Ka aku täislaadimiseks kulub 6-8 tundi olenevalt laadija võimsusest.

Pealkirjas vihjatud tsivilisatsioonivabaks muidugi akupank täielikult ei tee - vastupidi, aitab pigem nutiseadmete abil tsivilisatsiooniga ühenduses olla. Aga samas aitab eemalduda tsivilisatsiooni hüvedest, nii et isegi elektrit pole vaja otsida. Vabalt võib nii veeta paar päeva kuskil metsas, kohtamata kaasinimesi.

KAIDO EINAMA

 

TEHNILISED ANDMED:
Posertraveller Powermonkey Discovery

Hind: 54,95 eurot (Powertraveller.ee)
Sisend: 5 V, 1,2 A (USB kaabel kaasas)
Väljund: 5 V, 500 mA, standardne USB pesa koos üleminekuadapteritega - 5 adapterit, mis ühilduvad Blackberryga, HTC, Nokia, Samsungi, Sony Ericcsoni, LG ja Motorola mobiiltelefonidega, kaasa arvatud micro- ja mini-USB üleminekud.
Laadimisaeg: 6-8 tundi
Võimsus: 13 Wh
Eeldatav kasutusiga: 500 tsüklit
Mõõdud: 114 x 13 x 46 mm
Korpus: alumiiniumist
Aku mahutavus: 3500 mAh

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.