Ühel TEDx Tallinna konverentsil mõni aasta tagasi lennutas vaheajal kõrvalsaalis üks seltskond mõtte jõul lendavat kopterit. Tundus ulme, kuid nüüd on mõttelugemine lihtsamal tasemel juba edasi arenenud. Mängurid teavad: kiiresti reageerimisele aitab kaasa mõtteid lugev peavarustus.
Nutikelladest järgmine elektrooniline vidin, mille me saame omale külge riputada, ongi pulsi asemel ajuimpolsse lugev peavõru. Nutiajastu meditatsioon käib elektrooniliste seadmetega.
Muse Headband maksab 299 dollarit. Selle saab ühendada oma nutitelefoniga ja laadida alla vastava mobiilirakenduse Calm (Androidile, IOS-ile või Kindle Fire´le). Nagu Venturebeati test näitas (ja mida kogesid ka TEDx-i katsetajad), tuleb pingsalt mõelda. Eks tundlikkus on alguses veel väike, seega tuleb rohkem ajusid ragistada.
Calm aitab kasutajat oma aju masina jaoks sobivaks treenida. Mõtteharjutusi tehes saab lõpuks aru, kuidas mõtte jõul juhtimine käib.
Seade käib kõrvade taha nagu prillid, keskmine osa peab puutuma oma elektroodidega laupa. Tegemist on ilusaks disainitud elektroentsefalograafiga, mis loeb aju elektriimpulsse. Nutitelefoniga ühendub peavõru üle Bluetoothi.
Meditatsioon nutitelefoniga
Kui kõrvaklapid ja peavõru peas, saab alustada nutitelefonist mobiilirakenduse abil meditatsiooniga. Laine loksub, rahu saabub, Muse kontrollib ajulaineid ja silub kõik rahutuse ilmingud. Hiljem saab punkte oma rahulikkuse hetkede eest, rahutud hetked arvesse ei lähe.
Kui Muse ise on üsna piiratud kasutusega elektroonilise mediteerimise seade, siis häkkerite jaoks on see hea riistvaraplatvorm oma äppide tegemiseks: kasvõi sellesama minikopteri juhtimiseks, halvatul arvuti juhtimiseks või - kui seadusega pahuksisse ei lähe ja tegemist on lõbusa mänguga - valedetektroina kasutamiseks. Võimalused on piiritud. Ja ajuhäkk kõlab trendikalt.