LG G3 pole Eesti poelettidel enam verinoor uustulnuk, aga AM sai sellevõrra kauem proovida, mida see suvelõpu turuletulija endast täpsemalt kujutab.
Kevadine pressiteade käis välja mitmed teednäitavad uued omadused: laseriga autofookus, nelja tuumaga energiasäästlik 2,5 GHz protsessor ja omapärane, küljenuppudeta disain.
Telefoni pikemal testimisel oli just see uus nuppude asetus lõpuks, ära harjudes, ülimugav. Kui teisi telefone testides on mobiilist kinni hoides alati vaja vaadata, et küljenupud näpu alla ei satuks (või otsida, kus on helinupp, kus väljalülitusnupp), siis LG G3 oli stressivaba - haara kasvõi rusikasse ja ühtki küljenuppu ei vajuta sa kunagi kogemata alla.
Natuke vajas aga harjumist, et helivaljuse ja sisse-välja lülituse nupud on tagakaane keskel, kaamera all. Eriti vajas see harjumist siis, kui tahtsid telefonist (näiteks koosolekul, salaja) vaadata saabuvat sõnumit, kui telefon lebab laual. Ekraaniluku saab muidugi avada ekraanil kiirelt toksates, aga kumera tagakülje tõttu on laual asuva telefoni toksimine natuke ebamugav.
Ka helivaljuse nuppe tuli alguses pidevalt meelde tuletada, kus need asuvad ja vahest läksid need segi ka sisse-välja lülitamise nuppudega.
Kaamera on G3-l hea. Isegi rohkem kui lihtsalt hea. Tänu kiirele fokuseerimisele ja optilisele stabiliseerimisele saab teravaid pilte ka spordivõsitlustel või hämaras toas. Suur ekraan on samuti hea - ehkki pildid paistavad sellele paremad kui "päris elus", on kõik muu ekraanilt selgelt letav, kirgas ja arusaadav. Eredat päikest polnud kuskilt võtta, seega päikese käes loetavuse kohta kuuleme ehk millalgi hiljem. Aga kuuldused räägivad välismaistest testidest, et ka ekraani loetavus tõelises suves pole probleemne.
3 GB mälu ja 32 GB välkmälu on 2,5-gigahertsise ja neljatuumalise protsessoriga peaaegu et Androidikasutaja unelm (välkmälu võiks isegi rohkem olla, aga microSD kaardi pesa korvab selle).
Mida veel võiks tahta? Kui vingeimad mängud nõuavad midagi enamat, siis pole see saadaval sellel planeedil. Kogu muskulatuur riistvara osas ei panegi enam nii palju kiruma LG kommet igasuguseid paljudele kasutuid rakendusi kaasa anda. Esimest korda sisse lülitades pakutakse välja, kas tahad kogu seda lisarakenduste koormat kaasas kanda, aga kas mingi kahe silma vahele jäänud menüülinnukese või mõne muu asja tõttu saab kogu kellade ja vilede koori ikkagi käivituvasse telefoni kaasavaraks. Aga nagu öeldud, kiire telefoniga see väga ei sega.
QHD ekraan pakub punktitihedust 538 punkti tollile, mis on kaugelt-kaugelt enam, kui kunagi Apple´i poolt deklareeritud Retina standard, millega inimsilm enam peenemaid punkte eraldada ei suutvat. G3 jätab siin väikese varu ka eriti teravatele kotkapilkudele. Kuid samas tundub, et see on saavutatud millegi muu arvelt: ekraani vaatenurk on nüüd kitsam ja vaadates telefoni küljelt, väheneb eredus tunduvalt.
LG G3 kasutajaliides pole näiteks MIUI moodi lihtne ja selge, vaid pigem sarnaneb Samsungi kirevale keskkonnale. Igasugused Smart Tipsid, Widgetid ja Notificationid vilguvad igal pool. Kes tahab, et telefon temaga võimalikult palju suhtleks, sellele meeldib. Kes tahab asisemaid asju ainult näha, sellele on ehk natuke tüütu. Maitse asi.
Tagakaas on avatav ja aku vahetatav. Vanakooli kasutajatele see jällegi meeldib. Kuid telefon ise on plastmassisem ja mitte nii soliidne ja monoliitne, kui üleni metallist konkurentidel.
Selfie-ajastul on ka esikülje kaamera vastavalt disainitud ning üks omapärane lahendus on selfie-välk. See pole midagi riistvaraliselt iseseisvat, vaid esiekraani ere sähvatus, mis valgustab nägusid, mis jäävad telefoni ekraani ette pildistamise hetkel.
Telefon töötab ka koduseadmete juhtimise puldina, mis pole uus asi, aga teatud sihtgrupile juba oluline valikukriteerium. Infrapunasilm asetseb telefoni tagaküljel ja on paremini otsenähtavuses, kui telefoni hoitakse normaalselt käes kerge kaldega.
3000 mAh aku on tiba suurem, kui tavaliselt nutitelefonidel, kuid suurema punktitihedusega ekraan nõuab sellest oma osa. Samas on neljatuumaline protsessor akusäästlikum ja kokkuvõttes võime nentida, et aktiivse tööpäeva jõuab igal juhul õhtusse. Kui unustad õhtul telefoni laadima panna, siis pole ka hommikuks mahlad välja imetud, vaid võib minna rahus tööle ja alles peale lõunapausi juhtme taha panna.
Jõudlustestide tulemused:
- Linpack: 606.715 MFLOPS
- Antutu 36 904 punkti
- Quadrant: 23 378 punkti
Nagu näha meie suurest Androidi edetabelist, jääb LG G3-st kiiremaks vaid Samsung Galaxy Note 4. Seega on tegemist igati tippklassi telefoniga kiiruse poolest.
Mida siis öelda kõige selle kokkuvõtteks? Eks ikka kiidusõnu, ehkki tuleb ka natuke kriitikat lisada. Ja üks kriitilistest kohtadest on korpus - selle plastikust õhuke tagakaas kindlasti kaotab oma esialgsest ilusast uhutud metalsest välimusest kiiresti sära ja näib ka nõrgemavõitu, kui metallkorpusega ühes tükis telefonid. Aga sisu poolest ei pea kartma - jõudlust on, kiirust ka ja mõne aja jooksul ei suuda ükski graafikarikas programm veel seda tipptelefoni hingeldama panna.
TEHNILISED ANDMED
Nutitelefon LG G3
Hind: 399 eurot (Elisa)
Kiibistik: Qualcomm Snapdragon™ 801 (kuni 2.5 GHz, neljatuumaline)
Ekraan: 5,5-tolline Quad HD IPS (2560x1440, 538ppi)
Mälu: 16/32 MB eMMC ROM, 3 GB DDR3 RAM, microSD kaardipesa (kuni 128 GB microSD kaartidele)
Kaamera: Tagumine 13,0 MP, OIS+ ja laserautofookusega, eesmine 2,1 MP
Aku: 3000 mAh (eemaldatav)
Operatsioonisüsteem: Android 4.4.2 KitKat
Võrk: 4G / LTE / HSPA+ kuni 21 Mbps (3G)
Ühenduvus: WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth Smart Ready (Apt-X), NFC, SlimPort, A-GPS/Glonass, USB 2.0
Värvid: must, valge, kuldne, violetne, punane
Suurus: 146,3 x 74,6 x 8,9 mm
Kaal: 149 g